Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оцаМузика и филм
Серија

Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оца

Хит серијата Убице мог оца оствари незапамтена популарност на српските простори а и пошироко. Фановите не можат да ја дочекаат…

Милица Павловиќ спрема нов хит?!Музика и филм
Нов музички хит

Милица Павловиќ спрема нов хит?!

Милица Павловиќ ја воодушеви јавноста со минатогодишниот албум, па реши со исто темпо да продолжи и годинава. Се чини дека…

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текстМузика и филм
Смешно

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текст

Малезија го забрани емитувањето на најпопуларната песна на светот Деспасито поради бројните критики дека песната е не-исламска. Во земја во…

Премиера на новиот спот на Николија за Лош момакМузика и филм
Летен хит

Премиера на новиот спот на Николија за Лош момак

Николија го претстави својот нов сингл Лош момак. Младата пејачка го снимаше спотот за време на престојот во Грција, каде…

Нов рекорд за песната ДеспаситоМузика и филм
Браво

Нов рекорд за песната Деспасито

Песната Деспасито шест месеци по објавувањето продолжи да руши рекорди на сите полиња. Пејачот Луис Фонси најверојатно не ни можел…

(Видео) – Премиера на новата песна на СеверинаМузика и филм
Видео запис

(Видео) – Премиера на новата песна на Северина

Четвртата по ред песна од новиот албум на Северина кој што е снимен во Лос Анџелес со мобилен телефон, Северина…

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на троновиМузика и филм
Серија

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на тронови

Овој викенд премиерно е прикажан почетокот на новата сезона на Игра на тронови, а во новата епизода не изненади појавувањето…

Кои се најплатени артисти за 2016 година?Музика и филм
Убава заработка!

Кои се најплатени артисти за 2016 година?

Billboard ja издаде листата на најплатени пејачи/ки на светот во изминатите 365 дена според кој Бијонсе се наоѓа на тронот…

Дизни | Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и ЈасминМузика и филм

Дизни | Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и Јасмин

Дизни повторно работи за уште еден филмски хит, ќе ја оживее бајката „Аладин“ на големото филмско платно. Викендов стана јасно…

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“Музика и филм
Дали замената е соодветна?

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“

По препознатливиот лик на Мерил Стрип во младите години, сега ред е на Лили Џејмс да премине во Пепелашка во…