Објавена избришаната сцена со Том Харди во The Last JediМузика и филм

Објавена избришаната сцена со Том Харди во The Last Jedi

Избришаната сцена со улогата на камео на Том Харди од филмот Star Wars: The last jedi,неодамна се појави на Интернет.…

Листа на 10 најсексипилни спотовиМузика и филм

Листа на 10 најсексипилни спотови

Музичките спотови еволуираат. На крајот на 80тите Wicked Game беше врв на сензуалноста, а од 90тите се нагледавме секси видеа. Магазинот Esquire…

Николас Кејџ конечно ќе го игра СуперменМузика и филм
ГО ОЧЕКУВАМЕ НОВИОТ СУПЕРМЕН

Николас Кејџ конечно ќе го игра Супермен

Николас Кејџ, конечно, ќе си го оствари детскиот сон да го игра Супермен, макар што тоа ќе биде во анимиран…

Мајли Сајрус треба да плати 300 милиони долари?Музика и филм
Интересно..

Мајли Сајрус треба да плати 300 милиони долари?

Поп пејачката Мајли Сајрус се соочува со тужба од 300 милиони долари поради непочитување на авторски права, а тужбата е…

Откриени се последните зборови на Нед Старк во Game of ThronesМузика и филм
Конечно

Откриени се последните зборови на Нед Старк во Game of Thrones

Пред неговата глава паднал од рамениците, Нед Старк изговори неколку зборови што публиката на Game of Thrones се обидуваже да…

Филмови кои оставрија најголема заработка за помалку од еден месецМузика и филм
Заслужени добивки

Филмови кои оставрија најголема заработка за помалку од еден месец

Black Panther  на режисерот Рајан Куглер влезе во историјата како едно од достигнувањата што направија најголем профит. Оваа недела Black Panther заработи профит…

Израелската песна за Евровизија стана вистински хит и фаворитМузика и филм
Забавна песна

Израелската песна за Евровизија стана вистински хит и фаворит

Песната Toy на Нета од Израел е објавена во неделата, а веќе има над 1,8 милиони прегледи на YouTube. Израелската…

Изјавата на продуцентката ги потврди најголемите стравови на фановите на Game of ThronesМузика и филм

Изјавата на продуцентката ги потврди најголемите стравови на фановите на Game of Thrones

Производителите на кабелската мрежа HBO потврдија дека во последните неколку епизоди од следната финална сезона на Играта на тронот, неколку…

Македонска премиера на најновиот филм на Милчо МанчевскиМузика и филм
Американски филм Милчо Манчевски

Македонска премиера на најновиот филм на Милчо Манчевски

На 22 март со почеток во 20 часот во кино Милениум ќе биде премиерата на „Бикини Мун“, најновиот американски филм…

Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на ЕвровизијаМузика и филм
Евровизија

Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на Евровизија

Еye Cue го објавија видеозаписот за песната Lost and Found со која ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон.…