Бидете поинакви и испробајте го овој нов трендМода и убавина
Да или Не?

Бидете поинакви и испробајте го овој нов тренд

Ако сакате да се нашминкате така да сите ве забележат, еве ви предлог. Моливчето за очи во последниве години е…

Црвениот фустан секогаш во модаМода и убавина
За вистински дами

Црвениот фустан секогаш во мода

Оваа сезона е во знакот на црвената боја, а таа и онака е популарна меѓу холивудските дами. Привлекува внимание, влијае…

Дали би пробале ваков тип на нокти?Мода и убавина
Да или Не?

Дали би пробале ваков тип на нокти?

Ако некој помисли дека плетенки од веѓи се врвот на апсурден тренд, гадно сте се излажале бидејќи се појави нешто…

После крзнените влечки пристигна и оваМода и убавина
Нов тренд

После крзнените влечки пристигна и ова

Ако цело лето ви се гадело од самиот поглед на крзнените влечки, ниту на овој нов есенски тренд нема да…

Корисни совети за убавинаМода и убавина
Корисно

Корисни совети за убавина

Ова се неколку трикови за убавина кои ќе ви го олеснат спремањето: Затоплете го креонот и моливот за усни за…

9 митови за парфемите во кои сите верувамеМода и убавина

9 митови за парфемите во кои сите веруваме

Парфемот е еден вид на личен потпис, кој не смее да го згрешите. Затоа, крајно време е да престанете да…

Ова е сукњата која мора да ја имате оваа есенМода и убавина
Предобра

Ова е сукњата која мора да ја имате оваа есен

Ако им верувате на многу блогерки, но исто така и познати дами, најпопуларните здолништа оваа есен ќе бидат кожни здолништа.…

Хајди Клум ја престави својата нова колекција во маркет!Мода и убавина
Совршена од глава до пети!

Хајди Клум ја престави својата нова колекција во маркет!

Германскиот модел Хајди Клум во рамки на актуелната модна недела во Њујорк имаше свое индивидуално шоу.  Таа досега имаше неколку…

Омилени модни трикови на блогерката Оливија ПалермоМода и убавина

Омилени модни трикови на блогерката Оливија Палермо

Од седењето во првите редови на модните недели ширум светот до учеството во низа глобални кампањи, Оливија Палермо стана суперѕвезда…

Комбинации на шминка со која нема да погрешите каде и да се појавитеМода и убавина
Корисно

Комбинации на шминка со која нема да погрешите каде и да се појавите

Следниве 7 комбинации се одличен пример за шминка со која не можете да погрешите каде и да се појавите. 1.…