“Мокрите капаци” се новиот тренд во шминкањетоМода и убавина
Нов тренд

“Мокрите капаци” се новиот тренд во шминкањето

“Мокриот изглед” оваа есен се носи и на косата и на лицето. Најновиот тренд почна да се врти околу интернетот.…

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend SkopjeМода и убавина
Совршено!

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend Skopje

Вчера вечер во хотелот Мериот беше отворен Fashion Weekend Skopje чија тематика е „Подем на гревот“ од Андреј Папаз Ѓоргиевски.…

Како до совршена боб фризура без да ја кратите вашата коса?Мода и убавина
Мора да се проба!

Како до совршена боб фризура без да ја кратите вашата коса?

Една од фризурите која и прилега речиси на секоја жена е боб фризурата, која воедно е и нов моден тренд оваа…

Има 69 години и е успешен моделМода и убавина
Како да не старее

Има 69 години и е успешен модел

Меј Муск има 69 години и веќе пет децении е во модерен свет. Иако веќе не е ангажирана како порано,…

Блогерка открива од каде и се парите за сите нејзини патувањаМода и убавина

Блогерка открива од каде и се парите за сите нејзини патувања

Бриди Вилкинс пишува за моден магазин, има 23 години и патува низ целиот свет. Каде и да патува, таа ги…

Преубавата блогерка Негин е позната само поради една ситницаМода и убавина

Преубавата блогерка Негин е позната само поради една ситница

Негин Мирсалехи е еден од најуспешните модни блогери на денешницата. Нeјзиниот заштитен знак и е величествената кафеава коса и омбре…

Едноставна масажа за затегнување на лицето (ВИДЕО)Мода и убавина
Мора да пробаме!

Едноставна масажа за затегнување на лицето (ВИДЕО)

Убавата блогерка Набилах Харон  ќе ви покаже нешто поразлично, односно нов туторијал за убавина. Овој пат се работи за нега…

За ваков гардаробер сонува секоја женаМода и убавина
Синди се пофали

За ваков гардаробер сонува секоја жена

Бидејќи со години е во модата, супермоделот Синди Крафорд знае што е добар стил, и посвети посебно внимание на уредување…

И Гучи престанува да користи животинско крзноМода и убавина
Нов исчекор во модата

И Гучи престанува да користи животинско крзно

Модната куќа Гучи ќе престане да користи животинско крзно во своите колекции, почнувајќи од сезоната пролет-лето 2018 година. Организацијата Humane…

Дали сте спремни за овој нов моден тренд?Мода и убавина
Бизарно

Дали сте спремни за овој нов моден тренд?

По продолжувањето на ноктите, косата и трепките, продолжувањето на влакната на носот станува сè попопуларно.  Trying out the next Beauty…