Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?Мода и убавина
Вреди да пробаме..

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?

На нашата кожа секојдневно се собираат нечистотии на кои им треба длабинско чистење кое не е многу лесно.  ЛУК Верувале…

Versace во една ревија ги спои најбараните супермодели на едно место!Мода и убавина
Мелем за очи..

Versace во една ревија ги спои најбараните супермодели на едно место!

Не се ни памети откако на модната писта имавме можноста на едно место да ги видиме Наоми Кембел, Клаудија Шифер,…

Тој е доказ дека убав и паметен идат заедноМода и убавина
Жените потврдија

Тој е доказ дека убав и паметен идат заедно

Бразилецот Каду Ѓиакомини веќе се стекна со слава на Instagram, и велат дека тој е најсекси стоматолог во светот. 🤣Be…

Овие фармерки се нов трендМода и убавина
Лошо

Овие фармерки се нов тренд

Кога станува збор за модата, од време на време сме навикнати да гледаме чудни пилиња што повеќето жени не ги…

Девојка на која доминираат густи веѓиМода и убавина
Поделени мислења

Девојка на која доминираат густи веѓи

Софија Хаџипантели постојано објавува слики на социјалните мрежи со веѓите кои се споиле и се чини дека нема две, туку…

Вистината за “no make up” селфи фотографиитеМода и убавина
Занимливости

Вистината за “no make up” селфи фотографиите

Иако објавувањето на селфи без шминка во теоријата звучи одлично, во праксата работите се малку поинакви. Познатите дами често објавуваат…

Бидете поинакви и испробајте го овој нов трендМода и убавина
Да или Не?

Бидете поинакви и испробајте го овој нов тренд

Ако сакате да се нашминкате така да сите ве забележат, еве ви предлог. Моливчето за очи во последниве години е…

Црвениот фустан секогаш во модаМода и убавина
За вистински дами

Црвениот фустан секогаш во мода

Оваа сезона е во знакот на црвената боја, а таа и онака е популарна меѓу холивудските дами. Привлекува внимание, влијае…

Дали би пробале ваков тип на нокти?Мода и убавина
Да или Не?

Дали би пробале ваков тип на нокти?

Ако некој помисли дека плетенки од веѓи се врвот на апсурден тренд, гадно сте се излажале бидејќи се појави нешто…

После крзнените влечки пристигна и оваМода и убавина
Нов тренд

После крзнените влечки пристигна и ова

Ако цело лето ви се гадело од самиот поглед на крзнените влечки, ниту на овој нов есенски тренд нема да…