Зорана прошета во овие панталони и ги најави како нов трендМода и убавина
Стилски

Зорана прошета во овие панталони и ги најави како нов тренд

Модната блогерка Зорана Јовановиќ ги прошета овие панталони и ги најави како одличен тренд. 🎥💥 NYC @zorannah for @hellomagazinsrbija Photo…

Тој готви само во боксерки и заведува милиони жениМода и убавина
Најсекси готвач

Тој готви само во боксерки и заведува милиони жени

Дваесет и седум годишниот Франко Нориега е познат во светот под прекарот Гол Кувар, и покрај фантастичната кулинарска вештина, ја…

Облека која делува професионалноМода и убавина

Облека која делува професионално

Најголемиот дел од денот го поминуваме со часови на работа, па затоа треба да вложиме време и напор во изнаоѓањето…

Нов тренд кај женитеМода и убавина

Нов тренд кај жените

Пред неколку дена BoDivas компанијата од Токио претстави необично парче на накит наречен beachtail. Crotch charms? No thanks! 🤢#crotchcharms #dangle #talkofthetown…

Нова колекција високи потпетици со потписот на Џенифер ЛопезМода и убавина
Преубави креации!

Нова колекција високи потпетици со потписот на Џенифер Лопез

Една од нашите миленички, заводливата латино дива, Џенифер Лопез и еден од најпознатите дизајнери на денешницата, Џузепе Заноти, повторно се…

Фустан од  30 милиони долари!Мода и убавина
Преголема цена, зар не?

Фустан од 30 милиони долари!

Фаизали Абдула, малезискиот дизајнер пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан…

Оваа фризура ќе биде хит есенваМода и убавина

Оваа фризура ќе биде хит есенва

За боб веќе имаме слушнато, а оваа есен ни доаѓа неговата надоградена варијанта: лоб. CHOPPED 🔪 I can't be the…

Џејмс Марсден во новата реклама на Hugo BossМода и убавина
Згоден

Џејмс Марсден во новата реклама на Hugo Boss

Новата кампања на брендот Hugo Boss за есен-зима 2017 е наречена “Own Your Journey”, a главната ѕвезда на кампањата е…

Џеј Ло во креација на српска креаторкаМода и убавина
Згодна

Џеј Ло во креација на српска креаторка

 Џенифер Лопез се појави на гламурозна венчавка во Њу Јорк. Изгледаше толку убаво што успеа да ја засени и невестата.…

Овие мажи го освоија инстаграм и покрај нивните годиниМода и убавина
Презгодни за годините

Овие мажи го освоија инстаграм и покрај нивните години

Убавината и стилот не се врзани за годините, туку за тоа како се чувствувате. Овие мажи се доказ дека и…