Руски трикови за поздрава и поубава коса!Мода и убавина
Тие знаат најдобро!

Руски трикови за поздрава и поубава коса!

Русинките се убави и негувани жени кои од дамнешни времиња внимаваат на својот изглед. Russia Beyond-Македонија за вас ги собра…

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!Мода и убавина
Добри совети!

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!

Како дополнителна помош која ќе ви помогне да ја скротите вашата коса е пеглата за коса која иако е користена…

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажитеМода и убавина
Слики

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажите

Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби…

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизмиМода и убавина
Екстра

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизми

Во последниве неколку ладни сезони високите чизми се истакнаа како еден од најпопуларните трендови кој со текот на времето се…

Оваа манекенка е војник во израелската армијаМода и убавина

Оваа манекенка е војник во израелската армија

Тешко е да се поверува дека оваа убава млада дама, манекенска фигура и ангелско лице, беше високо обучен војник во…

Вака изгледа хирушко вампирско подигање на градитеМода и убавина
Се за убавина

Вака изгледа хирушко вампирско подигање на градите

Откако Ким Кардашијан промовиралше третман на лицето и подмладување, користејќи ја сопствената крв, многу жени решиле да го испробаат истото.…

Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година!Мода и убавина
се согласуваме..

Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година!

Според магазинот Гламур, манакенката Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година бидејќи таа е девојката која ја следат…

Плус-сајз блогерки кои вреди да се следат на InstagramМода и убавина

Плус-сајз блогерки кои вреди да се следат на Instagram

Модата не е моментот во кој сè е добро за секого, и дамите што ги избираме да ги цениме многу.…

Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачиМода и убавина

Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачи

Сомер Реј е една од најпознатите фитнес модели во светот, а некзината популарност е илустрирана од голем број, од 17…

Танга-фармерки, новиот бизарен моден трендМода и убавина
Бизарно

Танга-фармерки, новиот бизарен моден тренд

Трендот на скинати фармерки овој пат отиде чекор понатака. На почетокот фармерките беа скинати само на колената, потоа во пределот…