Викторија Бекам со најризичната комбинација на боиМода и убавина

Викторија Бекам со најризичната комбинација на бои

Ретко кој се осмелува да инкорпорира впечатлива портокалова и светлозелена боја во еден стајлинг, бидејќи ризикот од модна катастрофа е…

Капут кој “разочарува”Мода и убавина

Капут кој “разочарува”

Манекенката Мекорд прошета во еден од најризичните парчиња на облека. На премиерата на филмот All About The Money главна атракција…

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во ВашингтонМода и убавина

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во Вашингтон

Првата дама на САД, привлечната косоока Меланија Трамп, привлекуваше погледи во нежна креација во боја на шампањ од Моник Лулие…

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косатаМода и убавина

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косата

Сигурно ви се случувало да сакате да направите пунџа или коњско репче, но да ви се случи нешто да не…

Сабрина Тубиќ денес е позната модна блогерка и заработува на убавинаМода и убавина

Сабрина Тубиќ денес е позната модна блогерка и заработува на убавина

Босанската модна блогерката Сабрина Тубиќ е се попозната во регионот. Иако денес води ќивот полн со патувања и добра забава,…

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе ЅанотиМода и убавина

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти

Најновите ангажмани на 20-годишниот модел доаѓаат од Bulgari и Џузепе Ѕаноти. Популарната убавица позираше пред објективот на Тери Ричардсон за…

Lisca ги претстави новите костими за капењеМода и убавина

Lisca ги претстави новите костими за капење

Летната еуфорија се засилува, а заедно со неа и копнежот за релаксација и забава на прекрасни плажи. Lisca предлага модерни…

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкеркаМода и убавина

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкерка

Доколку и вие ги сакате астрологијата и шминкањето, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа идеа. Нејзиното име е Кимберли…

Рекордна цена на култната торба „Birkin“Мода и убавина

Рекордна цена на култната торба „Birkin“

Стапката на раст на вредноста на оваа чанта, којашто го одби името по англиската пејачка iи актерка Џејн Биркин, е…

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?Мода и убавина

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?

Харизматичната и преубава хрватица Изабела Ракониќ веќе шест години мами обожаватели на својот блог The Pile of Style, како и…