Наоми Кембел и понатаму освојува погледиМода и убавина

Наоми Кембел и понатаму освојува погледи

Во рамките на модната недела во Монте Карло, заводливата Наоми Кембел зрачеше со елеганција и префинетост на гала вечерата. 47-годишниот…

Еве како да го продолжите животниот век на маскаратаМода и убавина

Еве како да го продолжите животниот век на маскарата

Без разлика колку имате искуство со шминкање, сигурно постојат работи кои погрешно ги правите со маскарата. Колку пати сте се…

Викторија Бекам со најризичната комбинација на боиМода и убавина

Викторија Бекам со најризичната комбинација на бои

Ретко кој се осмелува да инкорпорира впечатлива портокалова и светлозелена боја во еден стајлинг, бидејќи ризикот од модна катастрофа е…

Капут кој “разочарува”Мода и убавина

Капут кој “разочарува”

Манекенката Мекорд прошета во еден од најризичните парчиња на облека. На премиерата на филмот All About The Money главна атракција…

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во ВашингтонМода и убавина

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во Вашингтон

Првата дама на САД, привлечната косоока Меланија Трамп, привлекуваше погледи во нежна креација во боја на шампањ од Моник Лулие…

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косатаМода и убавина

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косата

Сигурно ви се случувало да сакате да направите пунџа или коњско репче, но да ви се случи нешто да не…

Сабрина Тубиќ денес е позната модна блогерка и заработува на убавинаМода и убавина

Сабрина Тубиќ денес е позната модна блогерка и заработува на убавина

Босанската модна блогерката Сабрина Тубиќ е се попозната во регионот. Иако денес води ќивот полн со патувања и добра забава,…

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе ЅанотиМода и убавина

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти

Најновите ангажмани на 20-годишниот модел доаѓаат од Bulgari и Џузепе Ѕаноти. Популарната убавица позираше пред објективот на Тери Ричардсон за…

Lisca ги претстави новите костими за капењеМода и убавина

Lisca ги претстави новите костими за капење

Летната еуфорија се засилува, а заедно со неа и копнежот за релаксација и забава на прекрасни плажи. Lisca предлага модерни…

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкеркаМода и убавина

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкерка

Доколку и вие ги сакате астрологијата и шминкањето, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа идеа. Нејзиното име е Кимберли…