Lisca ги претстави новите костими за капењеМода и убавина

Lisca ги претстави новите костими за капење

Летната еуфорија се засилува, а заедно со неа и копнежот за релаксација и забава на прекрасни плажи. Lisca предлага модерни…

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкеркаМода и убавина

Погледнете го ремек делото на талентираната шминкерка

Доколку и вие ги сакате астрологијата и шминкањето, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа идеа. Нејзиното име е Кимберли…

Рекордна цена на култната торба „Birkin“Мода и убавина

Рекордна цена на култната торба „Birkin“

Стапката на раст на вредноста на оваа чанта, којашто го одби името по англиската пејачка iи актерка Џејн Биркин, е…

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?Мода и убавина

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?

Харизматичната и преубава хрватица Изабела Ракониќ веќе шест години мами обожаватели на својот блог The Pile of Style, како и…

Колку чини култната торба „Birkin“ ?Мода и убавина

Колку чини култната торба „Birkin“ ?

Рачна торба на „Hermes“ од крокодилска кожа со дијамантски и златни украси уште еднаш го собори светскиот рекорд на наддавање…

Топ костими за капење на Х&ММода и убавина

Топ костими за капење на Х&М

Сезоната за на плажа е конечно тука, а Х&М нуди многу инспирации за лето 2017. Шведската модна марка објави нов…