Војвотката Кетрин шармираше во фустан на Гучи во лондонската галеријаМода и убавина
Преубава креација...

Војвотката Кетрин шармираше во фустан на Гучи во лондонската галерија

Славната припадничка на британското кралско семејство,Војвотката Кетрин, која има завршено историја на уметноста го посети музејот „Викторија и Алберт“ по повод…

Парис Хилтон со нова колекција на долна облекаМода и убавина
Mмм, заводливо..

Парис Хилтон со нова колекција на долна облека

По кратка пауза привлечната убавица Парис Хилтон реши да се врати во јавноста,и тоа благодарение на нејзината нова колекција за…

Меланија Трамп во креација на Емилио ПучиМода и убавина
Taa изгледа спектакуларно..

Меланија Трамп во креација на Емилио Пучи

Меланија Трамп ги краде сите погледи каде и да се појави, а така и на пречекот на индискиот премиер Нарендра…

(Видео) Ким Кардашијан во живо покажа како се шминкаМода и убавина
Шминка

(Видео) Ким Кардашијан во живо покажа како се шминка

Ким Кардашијан од неодамна ја претстави својата прва линија на производи за контурирање, која е распродадена во рекорден рок и…

Како од обично до бујно коњско репчеМода и убавина
Нега на косата

Како од обично до бујно коњско репче

Не постои поедноставна и поудобна женска фризура од коњското репче – идеална е за секој ден по дома, но исто…

Ријана дизајнира чевли за Маноло БланикМода и убавина
Ријана изненадува позитивно..

Ријана дизајнира чевли за Маноло Бланик

Ријана овие денови е актуелна поради новата песна „Wild Thoughts“, во чиј спот е неверојатно привлечна, облечена во прозрачни фустанчиња…

Нов моден тренд на шминкањеМода и убавина
Интересно

Нов моден тренд на шминкање

Многубројни шминкери и блогери одлучија да додадат сосема неочекуван детал во рутината на шминкање. Инстаграм е место на кое се…

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?Мода и убавина
Според нас двете се преубави

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?

Најновата модна колекција на Валентино го привлече вниманието на сите, а еден од нивните модели, интересен црвен фустан во изминатиот…

Најоткачената машка фризура во 2017 годинаМода и убавина
Хот? -Не баш.

Најоткачената машка фризура во 2017 година

Канадскиот глумец Antonie Olivier Pilon познат по улогата на проблематичниот тинејџер во филмот Mommy, стана тема на расправа поради неговата…

Џиџи Хадид ја обожава оваа минијатурна чантичка вредна 11 500 долариМода и убавина
Моден додаток

Џиџи Хадид ја обожава оваа минијатурна чантичка вредна 11 500 долари

Џиџи Хадид ужива во љубовта со Зејн Малик, но има и нова симпатија. Супермоделот неколку пати во последно време е…