Балман со нова сексипилна и провокативна кампања!Мода и убавина
Ви се допаѓа ли?

Балман со нова сексипилна и провокативна кампања!

Сексапилна и провокативна, исто како и самата дизајнерска естетика на брендот, е новата рекламна кампања на Балман за сезоната есен-зима…

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!Мода и убавина

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!

Тренд за оваа сезона се опуштените лесни широки панталони кои делуваат многу шик, во нив ќе делувате повитки, а ако…

Моден погодок, Џиџи Хадид и Зејн Малик заедно во „Вог“Мода и убавина
Перфектно!

Моден погодок, Џиџи Хадид и Зејн Малик заедно во „Вог“

Во августовското издание на „Вог“главна ѕвезда е 22-годишниот модел Џиџи Хадид кој сними фотосесија со своето момче Зејн Малик и со…

Тренди изглед со марама на плажа ( ВИДЕО )Мода и убавина
За убав изглед!

Тренди изглед со марама на плажа ( ВИДЕО )

Кога се подготвувате за на плажа, доволно ви е да понесете една помала и една поголема марама и да научите…

Запознајте се со новиот начин на средување на ноктиМода и убавина
Интересно

Запознајте се со новиот начин на средување на нокти

Од сите трендови за убавина на ноктите кои беа популарни во последниве години, не можевме ни да претпоставиме дека омилени…

Ели Сааб и Зухаир Мурад се надминаа себеси на модната недела за Висока мода во ПаризМода и убавина
Дали вие би сакале некое парче?

Ели Сааб и Зухаир Мурад се надминаа себеси на модната недела за Висока мода во Париз

Ели Сааб создаде колекција која ќе ве остави без здив, а е посветена на сите што се чувствуваат како кралици.…

Роденденска забава на Диор во ПаризМода и убавина
Преубаво...

Роденденска забава на Диор во Париз

Својот 70ти роденден, модната куќа основана од францускиот креатор Кристијан Диор го прослави со колекција на висока мода и голема…

Од теренот за кошарка, на модната пистаМода и убавина
Највисоката манекенка

Од теренот за кошарка, на модната писта

Екатерина Лисина во кошаркашката репрезентација од Русија освои се што можеше да се освои, а сега се префрли на манекенството.…

Кејт Мидлтон воодушеви со нејзината модна комбинацијаМода и убавина
Беспрекорна како и секогаш

Кејт Мидлтон воодушеви со нејзината модна комбинација

Првиот ден од тенискиот турнир на Вимбледон започна со кралската посета, во секоја смисла на зборот – на трибините се…

Маска за лице која заменува цел СПА третман!Мода и убавина
Вреди да пробаме..

Маска за лице која заменува цел СПА третман!

Kожата на лицето ви изгледа уморно, имате подочници, а немате доволно време за целосен третман ?!  Следнава маска за лице…