Нјаким Гатвеч, убавица нареќена “Кралица на темнината”Мода и убавина
чоколатце!

Нјаким Гатвеч, убавица нареќена “Кралица на темнината”

Нјаким Гатвеч живее во Минеаполис, САД и е 24 годишна манакенка од Судан која се нарекува како “Кралица на темнината”,…

Како Бела Хадид го задржи вниманието кон себе на ревијата “Victoria’s Secret”?Мода и убавина
прекрасна е!

Како Бела Хадид го задржи вниманието кон себе на ревијата “Victoria’s Secret”?

Најпознатиот бренд за долна облека направи свој спектакал кој бил одржан во Шангај, а за Бела Хадид се зборувало со…

Ешли Алексис во долна облека на Lovehoney!Мода и убавина
преубава е вака..

Ешли Алексис во долна облека на Lovehoney!

Добро познатата плус-сајз манекенката Ешли Грејем направи вистинска револуција во модната индустрија кога се најде на насловната страница на магазинот…

На ревијата на Викторија Сикрет се случи вистинско чудоМода и убавина
Бела Хадид ја воодушеви публиката

На ревијата на Викторија Сикрет се случи вистинско чудо

Моделот Бела Хадид е само еден од ангелите на Викторија Сикрет кој ја воодушеви публиката во Шангај минатата ноќ. Она…

Лима доминираше и оваа година во ШангајМода и убавина

Лима доминираше и оваа година во Шангај

Годишна модна ревија на Victoria’s Secret е секогаш спектакл. И за модните критичари, но и за обичните набљудувачи. Со години, еден…

Софија Вергара ги искоментира гакичкитеМода и убавина

Софија Вергара ги искоментира гакичките

Актерката ја претстави својата дизајнерска колекција на гаќи, за што веднаш се вљуби. Тие тврдат дека се направени од меки…

Must have – хулахопки со дезен!Мода и убавина
тотално модерни и убави!

Must have – хулахопки со дезен!

Она што е моментално модерно и урбано се дезенираните хулахопки кој го освоија светот, а дезенот може да биде различен,…

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислуватеМода и убавина

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислувате

Софија од Велика Британија, професионална шминкерка, на своите следачи им откри како нејзината кожа изгледа под пудрата. Софија страда од…

Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги криеМода и убавина

Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги крие

Од раководството на модната компанија Missguided, ветија дека повеќе нема да ги фотошопираат фотографиите од нивните модели. Тие се само…

Модна блогерка во дијамантски фустанМода и убавина

Модна блогерка во дијамантски фустан

Таа има половина милион следбеници на Instagram. Ариел Карнас е еден од највлијателните модни блогерки, и според нејзиниот статус на…