LG го најавува „најголемиот паметен телефон“Мобилни и технологија

LG го најавува „најголемиот паметен телефон“

За помалку од 24 сати откако Samsung потврди дека Galaxy Note 8 ќе има огромен екран, LG го потврди тоа…

Телефон без батерија кој се полни од амбиентални радио сигналиМобилни и технологија
Браво за овој изум!

Телефон без батерија кој се полни од амбиентални радио сигнали

Нов телефон е на повидок со супер перформанси кој го развиваат тим компјутерски научници и електрични инженери од универзитетот во…

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефонМобилни и технологија
Интересна замисла..

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефон

Компанијата Kentucky Fried Chicken потпиша договор со кинескиот технолошки гигант Huawei и на пазарот двете компании го пласираа нивниот прв заеднички паметен телефон по…

Apple најави нови емотикони до крајот на годинатаМобилни и технологија
Креативно

Apple најави нови емотикони до крајот на годината

Доколку ви станаа досадни досегашните емотикони, не се секирајте – Apple објави новитети и на ова поле. Серијата на нови…

Ова е новата Nokia 8Мобилни и технологија

Ова е новата Nokia 8

Сајтот Venture Beat објави фотографии од новиот паметен телефон Nokia 8 од кои може да се види дека има две…

iPhone 8 ќе имa и 3Д ласери на камерата!Мобилни и технологија
Цела машинерија..

iPhone 8 ќе имa и 3Д ласери на камерата!

Според последните податоци, iPhone 8 ќе располага со 3Д сензори за скенирање на лицето наместо сензор за отпечатоци на прсти,…

Шаховски сет инспириран од Војна на ѕвездитеМобилни и технологија
Брилијантно!

Шаховски сет инспириран од Војна на ѕвездите

S.T. Dupont, француск ексклузиен бренд создаде привлечен Star Wars шаховски сет, како би ги прославил 40-те години од оваа иконска…

Tambour Horizon, паметен часовник на Louis VuittonМобилни и технологија
Веќе го засакавме!

Tambour Horizon, паметен часовник на Louis Vuitton

Незаменливиот моден бренд Louis Vuitton конечно го претстави својот најнов производ – паметниот часовник Tambour Horizon. Уредот работи на Андроид…

Колку би чинел новиот iPhone 7?Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

Колку би чинел новиот iPhone 7?

Mоже да почнете да штедите бидејќи сппред гласините новиот паметен телефон на Apple на пазарот би требало да се појави…

ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAhМобилни и технологија
Баш фино!

ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAh

Луксузно изработените и супер брзи телефони од високата класа секогаш се вистинско задоволство да се користат, но тоа важи само…