Погледнете го новиот Honor 7X!Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Погледнете го новиот Honor 7X!

Компанијата Honor го претстави својот нов паметен телефон од средната класа – Honor 7X. И тој навистина ќе ве заинтригира.…

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 ProМобилни и технологија
Па повелете!

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 Pro

Потрошувачите овој пат можат да го бараат и да го добијат првиот врвен модел на Huawei во Нептун, непосредно пред…

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движењеМобилни и технологија
Го обожаваме!

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движење

Љубителите на фотографијата и сопствениците на паметните телефони на Motorola сигурно ќе размислат за купување на овој прилично интересен додаток.…

Бил Гејтс се изјасни во врска со вештачката интелегенцијаМобилни и технологија

Бил Гејтс се изјасни во врска со вештачката интелегенција

Во текот на конференцијата Миск Глобалниот форум во Ријад во Саудиска Арабија, ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави што мисли…

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone XМобилни и технологија
Дизајнот е поубав!

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone X

Сите нови телефони кои што Apple ќе ги претстави идната година ќе имаат екрани без рабови како iPhone X, а…

GoPro камерата може да преживее и лаваМобилни и технологија

GoPro камерата може да преживее и лава

Камерите GoPro имаат одлична репутација кога станува збор за издржливост и отпор, и може да се користат во екстремни ситуации.…

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?Мобилни и технологија
Тоа ни фали!

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?

Живееме во време кога технологијата се развива со огромна брзина, па после најразлични паметни уреди и геџети, нема да биде…

Нов Самсунг телефон на преклопМобилни и технологија

Нов Самсунг телефон на преклоп

Иако Самсунг објавува нови телефони од своите популарни Galaxy и Note годишно, јужнокорејската компанија нуди и различни опции за корисници…

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопувањеМобилни и технологија
Одличен дизајн!

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопување

Овој телефон е веројатно најинтересниот уред на годината кој  ќе се најде од продажба веќе од следниот месец, а цената…

Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?Мобилни и технологија
Која е ваша омилена?

Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?

Постојат над 5.000 000 апликации за iPhone, iOS и Android, а начинот да откриете кои од нив се навистина корисни…