Жените полудеа по негоФото Стории
Добар за годините

Жените полудеа по него

Откако светот е воодушевен од 41-годишната Лура Хсу од Тајван, која изгледа два пати помлада од што е, од неодамна…

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоаФото Стории
Љубовна приказна

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоа

Сите кои го погледнаа анимираниот филм UP! најверојатно беа воодушевени од прекрасната љубовна приказна на стариот пар, Карла и Ели…

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички делаФото Стории
Слики

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички дела

Иако многу жени се срамат од стриите и од други несакани промени на своето тело, младата шпанска уметнчка баш овие…

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туриститеФото Стории
Преубаво

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туристите

Германецот Мајкл Бадер кој живее и работи во Бар бил пред два дена на крстарење и успеал да сними неколку…

Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнацитеФото Стории
Смешно

Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнаците

Точно месец дена по породувањето на Бијонсе, таа одлучи официјално да не запознае со близнаците така што објави прекрасни фотографии.…

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традицијаФото Стории
Галичка свадба 2017

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти…

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот светФото Стории
Безгрешна

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот свет

Кралски пар на Шпанија ја имаа својата прва официјална посета на Велика Британија. Кралицата Летиција и кралот Фелипе се сретнаа со…

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во ТурцијаФото Стории
Ќе биде интересно лето

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во Турција

Убавата Адријана Лима по нејзиниот семеен одмор во Будва, ужива во вилата за одмор во Турција, заедно со новото момче турскиот писател…

Совршени тетоважи за секој хороскоспки знакФото Стории
Занимливости

Совршени тетоважи за секој хороскоспки знак

Тетоважите се нешто што на телото ќе го носите засекогаш, така да треба добро да размислите што тие навистина претставуваат…

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возатФото Стории
Урбан живот

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возат

Ѕвездите обожаваат скапи работи кои радо ги покажуваат во јавност. До сега многу пати го покажаа тоа, но тоа што…