Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнацитеФото Стории
Смешно

Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнаците

Точно месец дена по породувањето на Бијонсе, таа одлучи официјално да не запознае со близнаците така што објави прекрасни фотографии.…

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традицијаФото Стории
Галичка свадба 2017

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти…

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот светФото Стории
Безгрешна

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот свет

Кралски пар на Шпанија ја имаа својата прва официјална посета на Велика Британија. Кралицата Летиција и кралот Фелипе се сретнаа со…

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во ТурцијаФото Стории
Ќе биде интересно лето

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во Турција

Убавата Адријана Лима по нејзиниот семеен одмор во Будва, ужива во вилата за одмор во Турција, заедно со новото момче турскиот писател…

Совршени тетоважи за секој хороскоспки знакФото Стории
Занимливости

Совршени тетоважи за секој хороскоспки знак

Тетоважите се нешто што на телото ќе го носите засекогаш, така да треба добро да размислите што тие навистина претставуваат…

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возатФото Стории
Урбан живот

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возат

Ѕвездите обожаваат скапи работи кои радо ги покажуваат во јавност. До сега многу пати го покажаа тоа, но тоа што…

Ѕвезди кои си го сменија физичкиот изглед за улогиФото Стории
Секси

Ѕвезди кои си го сменија физичкиот изглед за улоги

Кој не сака да погледне филм во кој актерите се физички спремни, со неверојатни мускули, и ја покажуваат својата сила…

Во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, а во вистиснкиот живот беа паровиФото Стории
Парови

Во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, а во вистиснкиот живот беа парови

Иако во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, во вистинскиот живот беа и повеќе од колеги и пријатели. Не…

Клаудија Џордан со минијатурни купаќиФото Стории
Секси

Клаудија Џордан со минијатурни купаќи

Додека се бањала во водата, Клаудија Џордан во купаќи приредила вистинско шоу за паметење. Манекенкада Клаудиј, позната по учествата во…

Првите промо фотографии од јунаците од серијата The Assassination of Gianni VersaceФото Стории
Серија

Првите промо фотографии од јунаците од серијата The Assassination of Gianni Versace

Фановите со нетрпение ја очекуваат премиерата на втората сезона на American Crime Story, која ќе ја раскажува приказната за убиството…