Нови достапни модели на NissanАвто-мото
БРАВО

Нови достапни модели на Nissan

Nissan и нејзиниот кинески партнер Dongfeng Group најавија развој на 20 модели на електрични возила. Овој план е дел од…

Нов модел на BMW на удар на еколошките стандардиАвто-мото

Нов модел на BMW на удар на еколошките стандарди

БМВ ќе мораат да прекинат со производството на моделот M550i xDrive! После веста дека BMW е принуден да прекине со производство…

Мерцедес ја претстави новата „А Класа“Авто-мото
врв!

Мерцедес ја претстави новата „А Класа“

Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази…

Берни Еклстон ги критикуваше челниците на спортот поради нивната одлука да нема повеќе грид девојкиАвто-мото
Екстра

Берни Еклстон ги критикуваше челниците на спортот поради нивната одлука да нема повеќе грид девојки

Берни Еклстон ги критикуваше челниците на спортот поради нивната одлука да нема повеќе грид девојки почнувајќи од претстојната сезона. Девојките…

Audi со нови планови за 2018 годинаАвто-мото

Audi со нови планови за 2018 година

Audi откри какви модели ќе претстави за овие 11 месеци, во 2018 година. Два од нив се веќе познати –…

Електричниот Jaguar ќе дебитира на први март со побрз полначАвто-мото
врв!

Електричниот Jaguar ќе дебитира на први март со побрз полнач

Jaguar ги објави новите детали непосредно пред премиерата на својот прв автомобил на струја, моделот I-Pace. Продукцискиот Jaguar I-Pace е…

Набрзо премиерата на Серија 8!Авто-мото
не секој ќе може да си го дозволи

Набрзо премиерата на Серија 8!

Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон…

Volvo започнува производсство на електрични камиони!Авто-мото
одлична идеја

Volvo започнува производсство на електрични камиони!

Компанијата Volvo планира да започне со продажба на електрични товарни возила во Европа веќе следната година, а во 2020 година,…

Форс Индија сепак ќе го менува иметоАвто-мото
мистерија

Форс Индија сепак ќе го менува името

Пред почетокот на новото првенство во Формула 1 за 2018 година,Форс Индија ќе го промени името на својот тим. „Секогаш…

Ламборџини подготвува хиперспортски хибрид?Авто-мото
луксуз на ниво

Ламборџини подготвува хиперспортски хибрид?

Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа…