Рено во 2018та доаѓа со нов болид!Авто-мото
Скапа играчка..

Рено во 2018та доаѓа со нов болид!

Од тимот на Рено велат дека работат на целосно нов болид за 2018 година, иако сега за сега постои само…

Лина– запознајте го автомобилот направен од билкиАвто-мото
Импресивно!

Лина– запознајте го автомобилот направен од билки

Произведувачите на автомобили постојано се во потрага по полесни, поевтини, и поиздржливи материјали, па така челикот полека се менува со…

Погледнете го новиот Honda Sports EV концептАвто-мото
Лош дизајн, или не?

Погледнете го новиот Honda Sports EV концепт

Honda Sports EV концепт е комплетно електричен спортски двосед кој би ја пополнил празнината во поглед на перформансите помеѓу моделите…

Погледнете го новиот Mazda KAI концептАвто-мото
Луксузен дизајн!

Погледнете го новиот Mazda KAI концепт

Драматичниот концепт прикажан на 2017 Tokyo Motor Show ни дава ран увид во изгледот на следната генерација на Mazda 3…

Луис Хамилтон својот успех го должи на неговата упорностАвто-мото
Екстра

Луис Хамилтон својот успех го должи на неговата упорност

Луис Хамилтон не го криеше задоволството од освоената четврта круна во својата кариера и изјави дека неговата упорност е најголемиот…

Volvo го промовираше V90 Cross Country Volvo Ocean Race!Авто-мото
Врв!

Volvo го промовираше V90 Cross Country Volvo Ocean Race!

За да го одбележи отворањето на Volvo Ocean Race 2017/18, како и да помогне во борбата против неселективно исфрлање на…

BMW со нови 100.000 претставници од моделот i3Авто-мото

BMW со нови 100.000 претставници од моделот i3

BMW Group објави дека е произведен претставник со реден број 100 000 на моделот i3 во фабриката во Лајпциг.  Со…

Погледнете го и воодушевете се од Toyota Fine-Comfort Ride концептотАвто-мото
одлична замисла

Погледнете го и воодушевете се од Toyota Fine-Comfort Ride концептот

Toyota претставија уште еден од нивните концепти од Tokyo Motor Show, наречен Fine-Comfort Ride, напојувано водородни горивни ќелии. Toyota Fine-Comfort…

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САДАвто-мото
Вести

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД

Британскиот возач Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД. Луис на почетокот го загуби двобојот со Себастијан…

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?Авто-мото
И ќе успее во тоа!

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?

Tesla Inc, производителот на електрични автомобили, рече дека преговара со локалната власт во Шангај за изградба на фабрика во регионот…