Најмоќниот Porsche 911 Turbo SАвто-мото
вистински ѕвер!

Најмоќниот Porsche 911 Turbo S

Германскиот производител Porsche најавуваат дека ќе биде доработен 3,8-литарски твин-турбо моторот кој што ќе развива импресивни 630 коњски сили. Германски…

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобилАвто-мото
премногу за нашата држава..

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобил

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Електрична Vespa во 2018-таАвто-мото
Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-ClassАвто-мото
Перфектен!

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-Class

Mercedes ги прават завршните подготовки пред 4-тата генерација на моделите од А-класата да дебитираат на Geneva Motor Show во март,…

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon SpeedАвто-мото
Баш тркач!

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon Speed

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500Авто-мото
Креативно, зар не!?

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но…

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновениАвто-мото
Вести

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновени

Себастијан Фетел изјави дека болидите на Мерцедес се неприкосновени и дека заслужено се на врвот. Во пресрет на трката за…

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобилиАвто-мото
Ќе биде врвна технологија..

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобили

Volkswagen и Google се гиганти во својата бранша, автомобилската, односно технолошката индустрија, па сега германската и американската компанија заеднички ќе…

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1Авто-мото
Формула 1

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1

Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба некои новини кои можеби ќе ги…

Погледнете го првото самостојно Polestar 1 хибридно купеАвто-мото
Совршен дизајн..

Погледнете го првото самостојно Polestar 1 хибридно купе

Polestar или пак поранешен саб-бренд на Volvo, го претставија нивниот прв самостоен модел Polestar 1 кој ќе почне да се…