Ferrari 308 GTS Quattrovalvole продаден за скоро 200.000 долариАвто-мото

Ferrari 308 GTS Quattrovalvole продаден за скоро 200.000 долари

Доколку се сеќавате на серијата “Magnum, P.I.”, тогаш сигурно сте го забележале автомобилот Ferrari. Епа, токму еден од тие автомобили…

Volkswagen лани продал најголем број на автомобили во светотАвто-мото

Volkswagen лани продал најголем број на автомобили во светот

Баварската компанија за производство на автомобили Volkswagen ја надмина компанијата Toyota, со што стана најуспешниот продавач на автомобили во светот.…

Ford GT е суперспортски автомобил кој развива 347 km/hАвто-мото

Ford GT е суперспортски автомобил кој развива 347 km/h

После долго чекање, или поточно две години од претставувањето на својот концепт за втората генерација на GT, Ford конечно реши…

Редок Maserati Ghibli Spyder продаден за 920.000 долариАвто-мото

Редок Maserati Ghibli Spyder продаден за 920.000 долари

Реткиот модел Maserati Ghibli Spyder, е само еден од 25-те автомобили кои поседуваат 4,9-литарски V8 мотор, а неодамна беше продаден…

Mercedes-AMG го претстави GT C Edition 50Авто-мото

Mercedes-AMG го претстави GT C Edition 50

Оваа година AMG го прославува својот 50-ти јубилеј, па по тој повод ќе имаме можност да погледнеме серија на извонредни…

Волксваген го создаде хипи-комбето на иднината!Авто-мото

Волксваген го создаде хипи-комбето на иднината!

Ви текнува на легендарниот Микробус на Волксваген? Своевремено омилен на слободните души и светските патници, сега се врати подобар од…

Малку поразличен електричен автомобил!Авто-мото

Малку поразличен електричен автомобил!

Електричниот автомобил на британската компанија Morgan Motors, кој ја носи ознаката UK1909, е малку поразличен од она што навикнавме да…

Тјунираниот Mercedes-AMG GT е уште помоќен и поубав!Авто-мото

Тјунираниот Mercedes-AMG GT е уште помоќен и поубав!

Германската компанија за тјунинг G-Power е позната по тоа што работи на автомобилите на BMW, но дури ни тие не…

Lamborghini и официјално го претстави новиот Aventador SАвто-мото

Lamborghini и официјално го претстави новиот Aventador S

Компанијата Lamborghini неодамна објави мистериозен тизер, а сега и официјално го претстави новиот Aventador S. Освежениот модел доаѓа со ознаката…

Mercedes-AMG GT R е најбрз автомобил на патеката НирбургрингАвто-мото

Mercedes-AMG GT R е најбрз автомобил на патеката Нирбургринг

Спортското купе на Mercedes, кое ја носи ознаката GT R, го извозе најбрзото време на патеката Нирбургринг. Тој успеа да…