Maserati GranLusso 2018Авто-мото
Moќно совршенство!

Maserati GranLusso 2018

Maserati за 2018 година ја освежи својата луксузна лимузина која отсега ќе има GranLusso додаток во името. Моделот кој во значителна…

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?Авто-мото
Интересно..

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?

Volkswagen имаат намера да ја електрифицираат речиси целата своја моделска гама,а очигледно се доста сериозни според она што се најавува од…

Погледнете ја новата верзија на Honda Jazz!Авто-мото
Интересно градско возило!

Погледнете ја новата верзија на Honda Jazz!

Подновена верзија на Honda Jazz е претставена пред Frankfurt Motor Show, кај која е подобрен стајлинот на екстериерот, внатрешниот трим,…

Погледнете го новиот Vision Mercedes-Maybach 6 CabrioletАвто-мото
Моќен автомобил..

Погледнете го новиот Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet е создаден како отворена провокација за високото општество да го прифати електричниот погон како нова луксузна „ставка“, a…

БМВ го претстави новиот родстер Z4Авто-мото
Врвно достигнување..

БМВ го претстави новиот родстер Z4

Со моќен агресивен дизајн на екстериерот и компактни димензии БМВ концепт зи-4 (BМW Concept Z4) е новата визија на баварската…

2018 Porsche MacanАвто-мото
Која верзија е поубава?

2018 Porsche Macan

Porsche го подготвува новиот Cayenne модел за офанзива на SUV пазарот кој треба да се појави на крајот на годинава,…

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce PhantomАвто-мото
Моќен автомобил

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce Phantom

Не се случува често да Rolls-Royce претстават сосема нов автомобил, a сега e направен исклучок со 8-ма генерација на моделот…

VW Golf Mk8 2019 ќе ја предводи хибридната револуцијаАвто-мото
Време беше..

VW Golf Mk8 2019 ќе ја предводи хибридната револуција

Volkswagen Golf-от ќе ја претрпи најголемата трансформација во 43 годишното постоење со неговата идна генерација во која ќе биде вградена…

Топ 10 листа што возат англиските фудбалериАвто-мото
добар вкус

Топ 10 листа што возат англиските фудбалери

Со обзир дека просечната годишна плата на фудбалерите во премиер лигата е околу 2,4 милиони фунти, првото место на оваа…

Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минутиАвто-мото
Жалосно

Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минути

Од нов сопственик на 430 Scuderia, до сопственик на удрено Ferrari за само 60минути. Така накратко би можело да се опише…