Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајнАвто-мото
одлично гратско возило

Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајн

SEAT се надеваат дека ќе профитираат од успехот на својот Ateca SUV со претставување на новата генерација на хечбекот Leon…

Најмоќниот Porsche 911 Turbo SАвто-мото
вистински ѕвер!

Најмоќниот Porsche 911 Turbo S

Германскиот производител Porsche најавуваат дека ќе биде доработен 3,8-литарски твин-турбо моторот кој што ќе развива импресивни 630 коњски сили. Германски…

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобилАвто-мото
премногу за нашата држава..

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобил

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Електрична Vespa во 2018-таАвто-мото
Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-ClassАвто-мото
Перфектен!

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-Class

Mercedes ги прават завршните подготовки пред 4-тата генерација на моделите од А-класата да дебитираат на Geneva Motor Show во март,…

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon SpeedАвто-мото
Баш тркач!

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon Speed

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500Авто-мото
Креативно, зар не!?

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но…

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновениАвто-мото
Вести

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновени

Себастијан Фетел изјави дека болидите на Мерцедес се неприкосновени и дека заслужено се на врвот. Во пресрет на трката за…

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобилиАвто-мото
Ќе биде врвна технологија..

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобили

Volkswagen и Google се гиганти во својата бранша, автомобилската, односно технолошката индустрија, па сега германската и американската компанија заеднички ќе…

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1Авто-мото
Формула 1

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1

Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба некои новини кои можеби ќе ги…