Audi Q1 доаѓа во 2020 годинаАвто-мото
ИМАМЕ ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ ЗА ЧЕКАЊЕ

Audi Q1 доаѓа во 2020 година

Верзијата Q1 е и официјално одобрена за сериско производство, соопшти списанието Auto Express. Со промоцијата на Q1, Audi ќе ја…

Погледнете го рестилизираниот Пасат кој пристигнува оваа годинаАвто-мото
одлично возило!

Погледнете го рестилизираниот Пасат кој пристигнува оваа година

Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи…

Кои брендови ги имаат најлојалните купувачи за своите автомобили?Авто-мото
интересен податок

Кои брендови ги имаат најлојалните купувачи за своите автомобили?

Најновата анализа покажува дека Mercedes е највредниот автомобилски бренд на светот, но тоа не значи дека оваа марка на автомобили…

Најдобрите автомобили на 2018 Geneva Motor ShowАвто-мото
ПРЕКРАСНИ!

Најдобрите автомобили на 2018 Geneva Motor Show

Концептуалните автомобили најчесто ја привлекуваат најбројната публика на саемите на автомобили бидејќи често прикажуваат „луди“ идеи и дизајни. Тоа бил…

Lamborgini Huracan продаден во 10 илјади примероци за само 4 години!Авто-мото
Врв!

Lamborgini Huracan продаден во 10 илјади примероци за само 4 години!

Основниот модел Huracan кој почнал да се произведува во 2014 година, прославува голем јубилеј. Кога кон крајот на 2013 година…

C-класата на Mercedes доби и нова погонска група од AMG одделениетоАвто-мото

C-класата на Mercedes доби и нова погонска група од AMG одделението

Со ланска продажба од 415 илјади примероци, Mercedes C-класа е значаен за марката и затоа мораше да се освежи. Повеќе…

Сергеј Сироткин неуморно се подготвува за трката во Австралија!Авто-мото
спремен дечко

Сергеј Сироткин неуморно се подготвува за трката во Австралија!

Сергеј Сироткин смета дека последниот ден тестирање бил најдобар за него, ден во кој комплетира 105 кругови и постави 10то…

MCLAREN најави нов модел кој ќе е побрз од рекордните 391 километри на часАвто-мото
А КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ?

MCLAREN најави нов модел кој ќе е побрз од рекордните 391 километри на час

Британскиот произведувач на суперавтомобили McLaren најави нов модел BP23 Hyper-GT, кој наводно ќе биде побрз од легендарниот F1 од 1993…

Mitsubishi работи на SUV модел!Авто-мото
одлично возило!

Mitsubishi работи на SUV модел!

Mitsubishi Motors подготвува преродба на моделот Colt, а сега дознаваме дека Јапонците планираат да ја прошират и палетата на SUV…

BMW го претстави новиот X4Авто-мото

BMW го претстави новиот X4

BMW на Саемот за автомобили во Женева ја претстави втората генерација на „купе-кросоверот“ X4. Иако станува збор за целосно нова…