Авто-мото

 • Италијанската компанија за автомобили "Lancia" ќе се појави во Женева со повеќе премиери, но меѓу нив главен...
 • Изработен од италијанската компанија "Carrozzeria Touring Superleggera", прекрасниот караван со две врати за...
 • По многу предвидувања и шпекулации, Мерцедес конечно го претстави својот нов купе од класата "C". За разлика од...
 • Деталите полека, но сигурно се откриваат, додека Ламборгини се подготвува да ја открие новиот супер...
 • Без никакви ограничувања и штедење, секој Nissan GT-R од посебната серија "Egoist" ќе биде скроен по мерка на...
 • Суперсоничниот автомобил "Bloodhound" ќе се обиде да го собори рекордот за брзина, летајќи побрзо од куршум....
 • Повеќекратна скршеница на десната рака, ногата и дланката доби Роберт Кубица, полскиот возач на Ф1 од тимот...
 • После дебито на "911 Black Edition", Порше го најави пристигнувањето на моделот "Porsche Boxster S", помалиот...
 • Одличниот хибриден концепт "Jaguar C-X75" ја освои наградата "Classic Concept Award" на Луи Витон во Париз,...
 • Жири комисијата задолжена за избор на светски автомобил на годината (WCOTY), како и спортски и еколошки...
 • Одлична вест за љубителите на Астон Мартин! Започна испораката на првите примероци на "Aston Martin One-77"...
 • Треба многу храброст, но и одличен производ за да се влезе во конкуренција против компании како Ферари или...
 • Вештачкиот бензин кој го произведоа британските научници ќе чини само 22 евроценти (13 денари), а во употреба...
 • Италијанскиот магазин "Quattroruote" и германскиот "Auto Motor und Sport" оваа година ги доделија двете...
 • Италијанската компанија за автомобили "Lancia" ќе се појави во Женева со повеќе премиери, но меѓу нив главен...
 • За диктаторите, државниците и сите оние кои се плашат за својот живот, а можат да си го дозволат тоа, "Audi"...