Авто-мото

 • На први март на авто саемот во Женева "Jaguar" ќе го лансира новиот модел "XKR-S", заедно со легендарниот "E-...
 • Уживајте во глетката на најмоќниот "Maserati" кабриолет досега. Новиот "GranCabrio Sport" за само некoлку...
 • Главните умови на "Nissan" смислија како да ги "украдат" купувачите на "Porche" во Германија. Тие решиле да...
 • Како и што се очекуваше, "Audi" ги објави првите фотографии на концептот "A3 sedan", кој треба да биде...
 • Производителот на луксузни автомобили "Rolls-Royce" ќе претстави електрична верзија на својот најдобар модел...
 • Четирикратниот светски шампион во рели, Јух Канкунен, во служба на британската компанија "Bentley", повторно...
 • "Porsche" не се ограничува со додавање новитети во "Panamera" портфолиото, а тоа го прави со брзина како онаа...
 • За диктаторите, државниците и сите оние кои се плашат за својот живот, а можат да си го дозволат тоа, "Audi"...
 • Италијанската компанија за автомобили "Lancia" ќе се појави во Женева со повеќе премиери, но меѓу нив главен...
 • Изработен од италијанската компанија "Carrozzeria Touring Superleggera", прекрасниот караван со две врати за...
 • По многу предвидувања и шпекулации, Мерцедес конечно го претстави својот нов купе од класата "C". За разлика од...
 • Деталите полека, но сигурно се откриваат, додека Ламборгини се подготвува да ја открие новиот супер...
 • Без никакви ограничувања и штедење, секој Nissan GT-R од посебната серија "Egoist" ќе биде скроен по мерка на...
 • Суперсоничниот автомобил "Bloodhound" ќе се обиде да го собори рекордот за брзина, летајќи побрзо од куршум....
 • Повеќекратна скршеница на десната рака, ногата и дланката доби Роберт Кубица, полскиот возач на Ф1 од тимот...
 • После дебито на "911 Black Edition", Порше го најави пристигнувањето на моделот "Porsche Boxster S", помалиот...
 • Одличниот хибриден концепт "Jaguar C-X75" ја освои наградата "Classic Concept Award" на Луи Витон во Париз,...
 • Жири комисијата задолжена за избор на светски автомобил на годината (WCOTY), како и спортски и еколошки...
 • Одлична вест за љубителите на Астон Мартин! Започна испораката на првите примероци на "Aston Martin One-77"...
 • Треба многу храброст, но и одличен производ за да се влезе во конкуренција против компании како Ферари или...