Кајли Џенер оваа недела конечно ќе ја потврди бременоста?Шоу бизнис и трач
Екстра

Кајли Џенер оваа недела конечно ќе ја потврди бременоста?

Реалното шоу во Чекор со Кардашијан се враќа на малите екрани во јануари, кога ќе биде емитувана епизода полна со…

О.Џ. Симпсон демантираше дека е татко на Клои КардашијанШоу бизнис и трач
Екстра

О.Џ. Симпсон демантираше дека е татко на Клои Кардашијан

По долгогодишните шпекулации дека О.Џ. Симпсон би можел да биде таткото на Клои Кардашијан, тој конечно проговори на таа тема.…

Водителката Венди Вилијамс ја нападна Кајли ЏенерШоу бизнис и трач
Екстра

Водителката Венди Вилијамс ја нападна Кајли Џенер

Американската водителка Венди Вилијамс имаше монолог за Кајли Џенер во нејзината последна емисија, зборувајќи за нејзината бременост и воопшто не…

Лука Модриќ призна дека затаил данокСпорт
Вести

Лука Модриќ призна дека затаил данок

Лука Модриќ признал дека затаил данок и ќе плати 870.728 евра на шпанските власти. Тој беше обвинет дека заедно со…

Гвардиола замоли да се укинат прес-конференциитеСпорт
Вести

Гвардиола замоли да се укинат прес-конференциите

Новинарите го запрашаа Гвардиола дали тој е заслужен за првиот гол кога Гундаоган одлично го проигра Агуеро, а Шпанецот најпрвин…

Еден Азар одбил да потпише нов договор со „сините“Спорт
Вести

Еден Азар одбил да потпише нов договор со „сините“

Еден Азар, наводно одбил да потпише нов договор со сините што за управата на овој клуб, бил сигнал дека Белгиецот…

Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжениеСпорт
Вести

Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжение

Манчестер Сити се спаси со гол во судиското продолжение. Сега во полуфиналето од Лига купот на Англија. Во првиот меч…

Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако се сопна од противнички играчСпорт
Вести

Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако се сопна од противнички играч

Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако по неполни десет минути игра, при еден влез од десната страна се сопна од…

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник кој постигна најмалку 20 поениСпорт
Вести

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник кој постигна најмалку 20 поени

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник во историјата на НБА лигата кој на две средби по ред постигнал најмалку 20 поени.…

Илија Несторовски го сакаат во елитатаСпорт
Вести

Илија Несторовски го сакаат во елитата

По заминувањето на Синиша Михајловиќ од Торино, клубот го назначи искусниот работник, Валтер Мацари, за нов тренер на биковите. Тој…