Шакира најслушана на YouTube во 2017 годинаМузика и филм
Екстра

Шакира најслушана на YouTube во 2017 година

Колумбиската пејачка Шакира е прогласена за најслушана пејачка во 2017 година на YouTube. Песните Perro Fiel и Me enamore се…

Меси синоќа собори рекордСпорт
Вести

Меси синоќа собори рекорд

Лионел Меси со голот постигнат на гостувањето кај Реал Сосиседад синоќа го собори рекордот на поранешниот германски фудбалер Герд Милер…

Рома може лесно да остане без Раџа НаинголанСпорт
Вести

Рома може лесно да остане без Раџа Наинголан

Рома може лесно да остане без еден од најзначајните играчи во екипата Раџа Наинголан. Имено најновите информации од Апенините говорат…

Том Круз го запре сообраќајот при снимање на Невозможна мисијаМузика и филм
Екстра

Том Круз го запре сообраќајот при снимање на Невозможна мисија

Том Круз предизвика вистински хаос со снимањето на новиот филм во центарот на Лондон. За продолжението на Невозможна мисија се…

Јелена Карлеуша најави нови песниШоу бизнис и трач
Музика

Јелена Карлеуша најави нови песни

По долга пауза Јелена Карлеуша минатото лето објави две нови песни кои станаа големи хитови. Фановите со нетрпение очекуваат нови…

Пасторе порача дека сака да си заминеСпорт
Вести

Пасторе порача дека сака да си замине

Кавани и Пасторе не беа повикани за натпреварот на ПСЖ против Амиенс, затоа што не се вратиле во Париз на…

Ѕвезди кои невини стапија во бракШоу бизнис и трач
Екстра

Ѕвезди кои невини стапија во брак

Секс пред брак? Не кога се овие ѕвезди во прашање. Чекањето на првата брачна ноќ и медениот месец е традиција…

Тејлор Свифт објави нов видео записМузика и филм
Видео запис

Тејлор Свифт објави нов видео запис

Тејлор Свифт уште еднаш покажа дека владее со музичката сцена со најновиот видео запис за песната End Game. Видео записот…

Преслушајте ја новата песна на Енрике ИглесиасМузика и филм
Нов хит

Преслушајте ја новата песна на Енрике Иглесиас

Откако почна да прави латино песни, Енрике Иглесиас повторно стана еден од најслушаните изведувачи на светот. А денес на листата…

Каролина Гочева и Михаил Корубин уживаат во Канада и МексикоШоу бизнис и трач
Вести

Каролина Гочева и Михаил Корубин уживаат во Канада и Мексико

Каролина Гочева и нејзиниот сопруг Михаил Корубин уживаат во Канада и Тулум, Мексико. Dream catcher 🇲🇽 A post shared by…