Шанаја Твејн со нова музичка песна !Музика и филм
Одличен come back !

Шанаја Твејн со нова музичка песна !

Шанаја Твејн се враќа со нова музика од 2012 година. Нејзината прва песна „Life’s About to Get Good“ е песна…

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен животЗдравје и Фитнес
Дефинитивно одиме !

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен живот

Eден нов вид на афтерворк, ем здрави, ем среќни, секој четврток на Водно ! Овој четврток ќе имаме поинаков афтерворк,…

Анџелина Џоли ја посети Кенија за Денот на бегалцитеШоу бизнис и трач
Браво за Џоли

Анџелина Џоли ја посети Кенија за Денот на бегалците

Неуморната и хуманата Анџелина Џоли ја посети Кенија по повод Светскиот ден на бегалците. Во улога на aмбасадор на канцеларијата…

25 годишниот Хамес не сака во Реал !Спорт
Mилан или Манчестер Јунајтед ?

25 годишниот Хамес не сака во Реал !

Хамес Родригез е на излезна врата од „Сантиаго Бернабеу“ бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан за следната сезона.…

Данијел Дел Луис заминува во пензија !Музика и филм
Нека му е со среќа пензионирањето

Данијел Дел Луис заминува во пензија !

Данијел Дел Луис, еден од најзначајните актери на својата генерација и воено троен добитник на Оскар реши дефинитивно да ја напушти глумата и…

„Мала Италија патува“ во СкопјеНастани
Преубава интерпретација ..

„Мала Италија патува“ во Скопје

Концертот „Мала Италија патува“ се одржа вчера вечерта под отворено небо на плоштадот „Мајка Тереза“ во Скопје. Шпанската, италијанската и француската…

Дали јавноста добива нов музички пар ?Шоу бизнис и трач
Баш се слатки

Дали јавноста добива нов музички пар ?

Дали се само шпекулации или има некоја вистина за новиот музички пар – Дуа Липа и Мартин Гарикс  ?! 21-годишната…

Големиот Роналдо затајувал данокСпорт
Дали е сепак невин ?

Големиот Роналдо затајувал данок

Кристиано Роналдо ќе се појави пред суд за да докаже дека е невин по обвинувањето за затајување данок, а медиумите…

Брокула – природен лек против дијабетисЗдравје и Фитнес
Ние уживаме во брокулата, а вие ?

Брокула – природен лек против дијабетис

Oд секогаш се знаеле благодетите на брокулата,а сега според најновата студија, брокулата содржи состојка која може да им помогне на…

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“

Откачената режисерка на филмот „Pitch Perfect 3“ овој пат реши да направи малку поразличен трејлер од оние традиционалните. Имено, освен…