Џоли со моќен говор против сексуалното насилствоШоу бизнис и трач
Преубаво кажано!

Џоли со моќен говор против сексуалното насилство

Анџелина Џоли имаше свое обраќање на конференцијата за мировни мисии на ОН во Ванкувер. Таа во својот моќен говор кажа…

Microsoft училиште во Македонија – СТЕМ АкадемијаЗанимливости
Тоа е она што фалеше..

Microsoft училиште во Македонија – СТЕМ Академија

СТЕМ Академијата во Македонија, стана дел од реномираните училишта во светот кои ги имаат имплементирано Microsoft образовни методологии, програми, практики…

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движењеМобилни и технологија
Го обожаваме!

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движење

Љубителите на фотографијата и сопствениците на паметните телефони на Motorola сигурно ќе размислат за купување на овој прилично интересен додаток.…

Зидан има две добри вести за дербито со АтлетикоСпорт
Одлично..

Зидан има две добри вести за дербито со Атлетико

По паузата поради репрезентативните настапи се сцена се враќаат клупските обврски и предизвици, а викендов еден од мечевите кој привлекува…

Уште едно Холивуд обвинение, Сталоне со својот телохранител силувал малолетничка!Шоу бизнис и трач
Ужас!

Уште едно Холивуд обвинение, Сталоне со својот телохранител силувал малолетничка!

Шокантни вести се појавија во весникот “Daily Mail” кој објавил полициски извештај од 1986-тата година, во кој се наведува дека…

Саутемптон е подготвен за продажба на Ван Дијк!Спорт
Паметна одлука

Саутемптон е подготвен за продажба на Ван Дијк!

Премиерлигашот Ливерпул во минатиот трансфер преоден рок имаше желба да ја засили дефанзивната линија со стопер со тоа што изборот…

Хајди Клум убедливо седи на тронот! (ФОТО)Шоу бизнис и трач
Презгодна!

Хајди Клум убедливо седи на тронот! (ФОТО)

Хајди Клум и натаму важи за една од најпосакуваните жени на светот, а доказ за тоа е само една фотографија.…

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-ClassАвто-мото
Перфектен!

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-Class

Mercedes ги прават завршните подготовки пред 4-тата генерација на моделите од А-класата да дебитираат на Geneva Motor Show во март,…

„Game Night“ доаѓа во кино салите на почетокот од 2018та година!Музика и филм
Изгледа интересно..

„Game Night“ доаѓа во кино салите на почетокот од 2018та година!

„Game Night“ е нов и интересен филм кој ќе имаме можност да го погледнеме на почетокот од 2018-та.  Станува збор за трилер-комедија во…

Јуп Хејнкес сепак не останува во Баерн Минхен!Спорт
Време му е за одмор...

Јуп Хејнкес сепак не останува во Баерн Минхен!

Искусниот германски тренер Јуп Хејнкес ја отфрли можноста да остане во Баерн Минхен после истекувањето на „привремениот договор“. Хејнкес се…