Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобилАвто-мото
премногу за нашата држава..

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобил

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Здрави оброци за зголемување на енергијатаЗдравје и Фитнес
одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…

Подгответе се за првиот трејлер за „A Wrinkle in Time“Музика и филм
Eдвај чекамеее

Подгответе се за првиот трејлер за „A Wrinkle in Time“

Во недела вечерта ќе можеме да го погледнеме во новиот трејлер на Disney филмот „A Wrinkle in Time“  исполнет со магија, возбуда,…

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 ProМобилни и технологија
Па повелете!

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 Pro

Потрошувачите овој пат можат да го бараат и да го добијат првиот врвен модел на Huawei во Нептун, непосредно пред…

Тони Грнчаров е новиот извршен директор на МЗТ Скопје!Спорт
Добар избор!

Тони Грнчаров е новиот извршен директор на МЗТ Скопје!

Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров , ќе биде нов…

Дијана Рос со награда за животно достигнување!Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Дијана Рос со награда за животно достигнување!

Една од најголемите икони на музичката индустрија,Дајана Рос, која беше на врвот на светските топ листи  во текот на 60-тите…

Домашен напиток против настинкатаЗдравје и Фитнес
Дефинитивно ќе пробаме!

Домашен напиток против настинката

Студената сезона веќе започна, па можете да забележите дека насекаде околу вас има се повеќе затнати носеви, кивање и кашлање.…

Електрична Vespa во 2018-таАвто-мото
Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…

Како не треба да изгледате на црвениот тепих?Шоу бизнис и трач
А изгледала прекрасно!

Како не треба да изгледате на црвениот тепих?

Преубавата шпанска водителка, 33-годишната Адријана Абениа, дошла спремна ама доживеала тотална катастрофа на црвениот тепих, за време на доделувањата на…

Бразилецот Етеро со неверојатен погодок ( ВИДЕО )Спорт
Браво..

Бразилецот Етеро со неверојатен погодок ( ВИДЕО )

Претходнава ноќ во се одиграа неколку мечеви во најсилниот бразилски шампионот со тоа што дефинитивно потегот на денот му припадна…