Погледнете го новото Audi A7 2018Авто-мото
Брзо и бесно!

Погледнете го новото Audi A7 2018

Audi A7 ќе биде подновен во неговото издание за 2018, а втората генерација на овој модел ќе се појави на…

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлингШоу бизнис и трач
Прилично невкусно..

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлинг

Ким Кардашијан,како и многу популарни личности некогаш знаат да претераат и да откријат повеќе од тоа што треба од нив,…

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефонМобилни и технологија
Интересна замисла..

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефон

Компанијата Kentucky Fried Chicken потпиша договор со кинескиот технолошки гигант Huawei и на пазарот двете компании го пласираа нивниот прв заеднички паметен телефон по…

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”Настани
Ќе биде добра забава!

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”

Пијанистот Седрик Анриот, еден од најпознатите француски и светски џез музичари, на 28 јули својот имагинативен звук ќе го сподели…

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?Спорт
Генијалниот ум на Мурињо!

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?

Можните трансфери на Иван Перишиќ и Фабињо во Манчестер Јунајтед ќе почекаат бидејќи утрово се појави информација за новаможна аквизација на…

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!Авто-мото
Врвно достигнување..

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!

Ролс Ројс ја објави првата службена фотографија во пресрет на претставувањето на новиот Фантом кој својата премиера ќе ја има…

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!Спорт
Одлично засилување!

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!

Јувентус денес и официјално го претстави своето најново засилување – од екипата на Милан пристигна Матија Де Шиљо. Дефанзивецот на…

Како до здрава кожа на лицето и телото?Здравје и Фитнес
Да почнеме!

Како до здрава кожа на лицето и телото?

Дефинитивно кожата на човечкото тело е најголмиот орган кој го поседуваме, но за жал не толку обрнуваме внимание на него,…

Тешкиот живот на џез пејачката Били Холидеј!Шоу бизнис и трач
Жално..

Тешкиот живот на џез пејачката Били Холидеј!

Били Холидеј имала тежок живот кога само на 10 години била силувана од соседот во сиромашната населба, за потоа да…

Кејт Мидлтон заводлива во долг црвен фустан!Шоу бизнис и трач
Секогаш скоцкана!

Кејт Мидлтон заводлива во долг црвен фустан!

Кејт Мидлтон одлучи да заборави на протоколарните и елегантни фустани со А-крој и реши да облече посмела варијанта. Таа заедно…