Грациозната Моника Белучи одушеви во ПаризШоу бизнис и трач
ДАМА ВО ЦРВЕНО

Грациозната Моника Белучи одушеви во Париз

Моника Белучи се вбројува во најубавите жени во светот. 53-годишната Италијанка блесна во црвено издание на церемонија за доделувањето на наградите Лимиер…

Трка по долна облека во Белград!Шоу бизнис и трач
БРАВО ЗА ИДЕАТА

Трка по долна облека во Белград!

Под името “Белградски гарнитури” на Кејот Дунав, во организација на Белградски трки клуб, во Белград се одржа трка по долна…

Меланија Трамп во три модерни стајлинзиМода и убавина
БАШ Е ШИК

Меланија Трамп во три модерни стајлинзи

Каде и да се појават Меланија и Доналд Трамп се во центарот на вниманието. И покрај шпекулирањата околу неговото неверство…

Можно е продолжение на “Friends”!?Музика и филм
ИНТЕРЕСНО !

Можно е продолжение на “Friends”!?

Во јавноста  се шпекулира за повторно снимање на серијата “Пријатели”, па дури и во форма на филм. Неодамна објавениот трејлер…

Нови достапни модели на NissanАвто-мото
БРАВО

Нови достапни модели на Nissan

Nissan и нејзиниот кинески партнер Dongfeng Group најавија развој на 20 модели на електрични возила. Овој план е дел од…

Кејт морала да руча во капут! – Бизарно кралско правилоШоу бизнис и трач
ЧУДНИ ПРАВИЛА

Кејт морала да руча во капут! – Бизарно кралско правило

Кејт Мидлтон на ручек дошла во долг капут, кое го потпишува италијанскиот дизајнерски двоец Dolce&Gabbana… Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг,…

Ќе се снима анимиран филм со „Super Mario“Музика и филм
СУПЕР!

Ќе се снима анимиран филм со „Super Mario“

Истото студио кое ги сними хитовите „Despicable Me“ и „Minions“ ќе снима долгометражен анимиран филм за Супер Марио.Јапонската компанија Nintendo…

Џенифер Лопез во осум костими за концертШоу бизнис и трач
СЕНЗАЦИОНАЛНО И ГЛАМУРОЗНО!

Џенифер Лопез во осум костими за концерт

Латино пејачката изведуваше хит по хит, ја одбележа годишнината со Алекс Родригез, премиерно изведе нова песна, му оддаде почит на…

Како повеќе да се сака понеделник?Занимливости
ПАМЕТНО

Како повеќе да се сака понеделник?

Забавата и слободното време ви се ограничуваат, а работните обврски ви грабаат огромен дел од денот. Понеделникот секогаш доаѓа, не…

iPhone кој чини 160 долари!?Мобилни и технологија
БРАВО

iPhone кој чини 160 долари!?

Се произведе смартфон кој потсетува на новиот iPhone X на Apple, но неговата цена е далеку помала од онаа на…