Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!Здравје и Фитнес
ОДЛИЧНО

Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!

Најпознатиот ланец за брза храна во светот веќе со години има мени кои никогаш не го промениле. Едно од нив…

Каролина Херера се повлекува од модниот светМода и убавина

Каролина Херера се повлекува од модниот свет

Позната е по своите препознатливи дизајни на модните колекции и по беспрекорните мириси и пакувања на парфемите. Каролина Херера реши…

Сиара ги објави првите фотографии од слатката мала ќерка СиенаШоу бизнис и трач
ПРЕСЛАТКА Е!

Сиара ги објави првите фотографии од слатката мала ќерка Сиена

Сиара ја претстави својата ќеркичка пред светот. Популарната пејачка објави фотографии со 9-месечната Сиена, направени од нејзиниот сопруг Расел Вилсон.…

Титула за Dacia Duster за Aвтомобил на годината во МакедонијаАвто-мото
БРАВО

Титула за Dacia Duster за Aвтомобил на годината во Македонија

Националното жири за избор на автомобил на годината во Македонија го прогласи Dacia Duster за освојувач на годинешната титула. Согласно…

Емина Јаховиќ објави дека се разведува од Мустафа СандалШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ објави дека се разведува од Мустафа Сандал

36-годишната пејачка сподели дека се разведува од 48-годишниот музичар и бизнисмен со порака на Instagram. Драги мои, поради љубовта и…

Јелена Розга има ново момчеШоу бизнис и трач

Јелена Розга има ново момче

Во септември минатата година,познатата пејачката ја раскина долгогодишната врска, а сега ужива во друштвото на еден маж. Јелена Розга веќе…

На Џенифер Анистон и пропадна и вториот бракШоу бизнис и трач
НЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА

На Џенифер Анистон и пропадна и вториот брак

Двојката рекла дека се најдобри пријатели кои се разделуваат како пар, но се радуваат на продолжување на пријателството. Одлуката за…

Меланија Трамп декорираше колачиња со болни дечиња на Св. ВалентинШоу бизнис и трач
ДАМА ВО ЦРВЕНО

Меланија Трамп декорираше колачиња со болни дечиња на Св. Валентин

По повод Денот на вљубените, првата дама на САД декорираше колачиња и си разменуваше картички со креативните деца во здравствениот…

Каролина Гочева во фотосесија за MarellaМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Каролина Гочева во фотосесија за Marella

Магнетик ја започна 2018 со ново заштитно лице – Каролина Гочева. Повеќе од 25 години групацијата на модни брендови Магнетик…

Ново ријалити шоу со Ким КардашијанШоу бизнис и трач

Ново ријалити шоу со Ким Кардашијан

Ким Кардашијан ќе се здружи со својата шминкерот Марио  Дедивановиќ за новото ријалити под наслов “Glam Masters”. Старлетата непрестано смислува…