Ким Кардашијан во издание инспирирано од 90-те годиниШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан во издание инспирирано од 90-те години

Ѕвездата од социјалните медиуми, Ким Кардашијан, во глам-издание позира за насловната страница и едиторијалот на тајванскиот Вог. Овојпат Кардашијан има…

Во Тајван има љубовни семафориЗанимливости
БРАВО ЗА ИДЕАТА!

Во Тајван има љубовни семафори

Зелените и црвените човечиња од семафорите во Тајван добија девојки. Како што објави сајтот „Тајван њуз“, првиот од 40-те семафори…

Изгледот на новиот Maserati Levante GTSАвто-мото

Изгледот на новиот Maserati Levante GTS

Новиот Maserati Levante GTS за втор пат е забележан на шпионски фотографии за време на негово тестирање, овој пат во…

Анџелина Џоли во црн,тесен „Ралф&Русо“ фустанШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли во црн,тесен „Ралф&Русо“ фустан

Анџелина Џоли на манифестацијата BAFTA го поддржа движењето Time’s Up, чија главна цел е правна поддршка на жени и мажи…

Војвотката Кетрин шармираше во зелен фустан и смарагди на BAFTAШоу бизнис и трач
УБАВИЦА

Војвотката Кетрин шармираше во зелен фустан и смарагди на BAFTA

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам им се придружија на холивудските ѕвезди на доделувањето на наградите BAFTA. На манифестацијата која се…

Дел од колекцијата на Ким Кардашијан на Ebay!Шоу бизнис и трач
НАВИСТИНА УБАВ ПОТЕГ

Дел од колекцијата на Ким Кардашијан на Ebay!

Ким Кардашијан Вест презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите…

„Кока-кола“ е во загуба од 2,75 милијарди долари!?Занимливости

„Кока-кола“ е во загуба од 2,75 милијарди долари!?

Американската компанија „Кока-кола“ забележа загуба во последниот квартал од минатата година поради порастот на даночните обврски на 3,6 милијарди долари,…

Ќе се гради највисоката зграда на светот направена од дрва, ќе има 70 катаЗанимливости
НЕРЕАЛНО Е

Ќе се гради највисоката зграда на светот направена од дрва, ќе има 70 ката

Јапонска компанија планира во Токио до 2041 година да изгради дрвен небодер од 70 ката, кој ќе биде висок 350…

Дакота Џонсон проговори за секс сцените во „50 нијанси ослободени“Музика и филм

Дакота Џонсон проговори за секс сцените во „50 нијанси ослободени“

Дакота Џонсон и Џејмс Дорнан снимија три заеднички филма во сагата „50 нијанси…“, но тврдат дека секс сцените им се…

Кристина Агилера со голи фотографии на ИнстаграмШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАКО ДА СЕ ВРАТИ ВО ЈАВНОСТА

Кристина Агилера со голи фотографии на Инстаграм

Пејачката го одбележа тинејџерството на помладата генерација од 21 век. Таа важи за пејачка со исклучително моќен глас, па и…