Актерката Кели Брук го запросила своето момчеШоу бизнис и трач

Актерката Кели Брук го запросила своето момче

Кели Брук и нејзиното момче, италијанскиот манекен и фитнес тренер, Џереми Парис, заедно се околу две и пол години, а…

Викторија Бекам никогаш не ги пери фармеркитеМода и убавина
Дали е во право?

Викторија Бекам никогаш не ги пери фармерките

Ако ги ставите фармерките во машината, заедно со друга гардероба, може да направите голема грешка. Една од темите за кои…

Едита мора да плати 150.000 евра за да си замине од „Министерке“Шоу бизнис и трач
Договор си е договор

Едита мора да плати 150.000 евра за да си замине од „Министерке“

Првата дама на бендот Министеки веќе некое време ужива во популарноста без колешките, но таа нема да може лесно да…

Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата годинаШоу бизнис и трач

Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата година

„Златна Бубамара на популарноста“ по 21. пат ги собра македонските јавни личности на едно место и им подари музички спектакл…

Џеј Зи направил сметка од 80.000$ и оставил бакшиш од 11.000$Шоу бизнис и трач

Џеј Зи направил сметка од 80.000$ и оставил бакшиш од 11.000$

Раперот Џеј Зи во њујоршки ресторан прославувал роденден на близок пријател, при што ја покажал својата „великодушност“. Цела ноќ се…

Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач

Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомаче

Актерката Ева Лонгорија беше презентерка на церемонијата на наградите за најдобри костимографи во сферата на филмот и телевизијата. Актерка, која…

Кајли Џенер откри на кого личи малата СтормиШоу бизнис и трач

Кајли Џенер откри на кого личи малата Сторми

Кајли полека се враќа во социјалните мрежи и открива детали Сторми. Јавноста сака да дознае повеќе детали за Сторми, па…

Модата на црвениот тепих на БРИТ наградитеМода и убавина

Модата на црвениот тепих на БРИТ наградите

Центарот на музички свет минатата ноќ беше во Лондон, каде што беан одржани БРИТ наградите. Црвениот тепих беше пречекан од…

Мет се појави во јавноста со 17 години помладата девојкаШоу бизнис и трач

Мет се појави во јавноста со 17 години помладата девојка

Мет Лебланк кој ги освои срцата на публиката во улогата на Џои од серијата Friends, како во серијата така и…

Ангелот на Victoria’s Secret објави фотографија од своето бебеШоу бизнис и трач

Ангелот на Victoria’s Secret објави фотографија од своето бебе

Познатиот модел Бехати Принслу и музичарот Адам Левин станаа родители на второ дете, ќерка по име Џио Грејс. Убавата манекенка…