Не е ни почнат со градење, а веќе е резервиран повеќе од пола#Убав живот

Не е ни почнат со градење, а веќе е резервиран повеќе од пола

Реномираниот романски хотел за мраз, единствениот од ваков вид во Југоисточна Европа, е резервиран дури 60 отсто, иако нејзината изградба…

Оваа русинка има најтенок струкУбавици
Се поголем тренд

Оваа русинка има најтенок струк

Оваа русинка се претставува како “likekate” на Instagram, и има повеќе од 170.000 следбеници, а во нејзиниот профил се опишува…

Сонот да стана жива кукла, ја претвори во оваУбавици

Сонот да стана жива кукла, ја претвори во ова

Шведскиот модел сака да изгледа како цртаниот лик на Џесика Ребит, и досега потрошила речиси половина милион долари на разни…

Прв пат лет без слетување, долг 17 часа и 20 минутиЗанимливости

Прв пат лет без слетување, долг 17 часа и 20 минути

Австралиската авијациска компанија Квантас (Qantas) во својата понуда има некои од најдолгите летови во светот. Нејзините авиони сигурно мора да…

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со негоШоу бизнис и трач

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со него

Сопругата на Кајл Лаферти, напаѓач на Северна Ирска, сега е на местото на сексуалните обвинувања. Имено, моделот Ванеса Лаферти е…

Ова е нов туристички тренд#Убав живот
Се има - се може

Ова е нов туристички тренд

Немате ли доволно пари за изнајмување приватен авион? Една компанија од Русија лесно ќе го реши проблемот. Private Jet Studio…

Бијонсе за само година дена заработи премногу милиони!Шоу бизнис и трач
Листа на најплатени пејачки

Бијонсе за само година дена заработи премногу милиони!

Во последните две години, Тејлор Свифт беше прва на листата на најплатените пејачи. Оваа година, таа беше заменета со поп-дивата…

Амбросио во прегратките на највисокиот кошаркар од СрбијаШоу бизнис и трач

Амбросио во прегратките на највисокиот кошаркар од Србија

На профилот на Бобан Боби Марјановиќ, кошаркар на Србија, постојано има објави на фотографии со своите колеги, но неговата последна…

На ревијата на Викторија Сикрет се случи вистинско чудоМода и убавина
Бела Хадид ја воодушеви публиката

На ревијата на Викторија Сикрет се случи вистинско чудо

Моделот Бела Хадид е само еден од ангелите на Викторија Сикрет кој ја воодушеви публиката во Шангај минатата ноќ. Она…

Лима доминираше и оваа година во ШангајМода и убавина

Лима доминираше и оваа година во Шангај

Годишна модна ревија на Victoria’s Secret е секогаш спектакл. И за модните критичари, но и за обичните набљудувачи. Со години, еден…