Вкусни и убави вегански десертиЗанимливости

Вкусни и убави вегански десерти

Кој рече дека веганството не може да биде забавно? 16 годишна веганка смета дека животот е многу краток за да…

Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 годиниЗанимливости

Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 години

Сите ние го имаме оној пријател кој, додека сите други се стареат во средната возраст, некако останува на истата возраст…

Луксузна куќа во Нов Зеланд#Убав живот

Луксузна куќа во Нов Зеланд

William Tozer Associates има завршено продолжување во куќа во Окленд, која вклучува серија блокови облечени во дрвени шингли и вертикални плочи…

Патување во МарокоЗанимливости

Патување во Мароко

Фотограф од Монтреал, Денис Вонг, помина неколку дена во Мароко оваа зима, каде што имал можност да ги посети Фез,…

Дивите животни во КенијаЗанимливости
Уживајте

Дивите животни во Кенија

Воодушевувачки серијал на дивите животни во Кенија, направен од Paulina Rajewska! Вистинско доживување е да се посети оваа земја. Уживајте!

Луксузна пустинска куќа во духот на Холивуд#Убав живот

Луксузна пустинска куќа во духот на Холивуд

Пустинската куќа од архитектот Кендрик Бенгс Келог презеде повеќе од 10 години за изградба, конечно завршена во раните 2000-ти. Познат…

Како се слави Св. Патрик во светот – фотографииФото Стории

Како се слави Св. Патрик во светот – фотографии

Додека многумина го гледаат Денот на Свети Патрик како изговор за да пијат многу додека носат зелена капа, во светот…

Децата и кучињата се најдобрите пријатели!Занимливости

Децата и кучињата се најдобрите пријатели!

Повеќето од нас сакаа да имаат кученце повеќе од било што, кога бевме деца. Тоа сигурно беше еден од најголемите…

Стрипови со неочекуван завршетокЗанимливости

Стрипови со неочекуван завршеток

Секој ужива добар хумор, но не сите од нас имаат мрачна смисла на хумор. За среќа, или несреќа, постојат уметници…

Омилени јунаци од детството со човечки ликЗанимливости

Омилени јунаци од детството со човечки лик

Убавината на цртаните филмови е во тоа што ликовите можат да бидат она што карикатуристите сакаат да бидат. Животните се…