Polo Coupe e идеална замена за SciroccoАвто-мото
баш е cool

Polo Coupe e идеална замена за Scirocco

Машинеријата Фолксваген нема да се откаже од „купе верзијата на Голф“ наречена Scirocco,па новата генерација би требало да ги повлече…

Новите Xperia доаѓаат со неверојатна селфи камераМобилни и технологија
sony е права машина!

Новите Xperia доаѓаат со неверојатна селфи камера

Новите генерации на паметните телефони на Sony – моделите Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra и Xperia L2 наскоро ќе се…

Јотовски со победа ја отвори 2018 годинаСпорт
со среќа!

Јотовски со победа ја отвори 2018 година

Томислав Јотовски е првиот македонски рекет кој имаше победнички старт на новата 2018 година и тоа на ИТФ фјучерсот во…

Oчи во очи, Џоли и Анистон една до друга!Шоу бизнис и трач
на гостите им било забавно..

Oчи во очи, Џоли и Анистон една до друга!

Сите сме љубители на трач рубрика, а дефинитивно тука имало и зашто, кога две холивудски ѕвезди кои не се во…

Како до безбедно и здраво вежбање на отворено во зима?Здравје и Фитнес
одлични совети

Како до безбедно и здраво вежбање на отворено во зима?

Вежбањето на студено време нема да ве разболи доколку ги преземете сите заштитни мерки за безбедно вежбање, а еве некои…

Принцезата Шарлот е вистинска копија на мајка иШоу бизнис и трач

Принцезата Шарлот е вистинска копија на мајка и

Најмладото дете на војводата и војвотката од Кембриџ, двегодишната принцеза Шарлот, во понеделникот отиде во градинката, а нејзината мајка Кејт…

Со десет минути од оваа вежба согорувате 330 калорииЗдравје и Фитнес

Со десет минути од оваа вежба согорувате 330 калории

Доколку сакате да го обликувате целото тело, да ја подобрите вашата кардиоваскуларна кондиција и да согорите што повеќе калории, нема…

Опра Винфри на доделувањето на Златниот Глобус најави кандидатура за претседател на САДШоу бизнис и трач

Опра Винфри на доделувањето на Златниот Глобус најави кандидатура за претседател на САД

По инспиративниот и моќен говор за борбата за женските права и слободата на медиумите на доделувањето на Златните глобуси, ширум…