Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако се сопна од противнички играчСпорт
Вести

Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако се сопна од противнички играч

Блејк Грифин синоќа заработи повреда откако по неполни десет минути игра, при еден влез од десната страна се сопна од…

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник кој постигна најмалку 20 поениСпорт
Вести

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник кој постигна најмалку 20 поени

Ману Џинобили стана вториот 40-годишник во историјата на НБА лигата кој на две средби по ред постигнал најмалку 20 поени.…

Илија Несторовски го сакаат во елитатаСпорт
Вести

Илија Несторовски го сакаат во елитата

По заминувањето на Синиша Михајловиќ од Торино, клубот го назначи искусниот работник, Валтер Мацари, за нов тренер на биковите. Тој…

Погледнете го станот на Кање Вест вреден 4.5 милиони долариШоу бизнис и трач
Слики

Погледнете го станот на Кање Вест вреден 4.5 милиони долари

Познато е колку Кање Вест сака да ужива во луксуз. Покрај вилата која ја има заедно со својата сопруга и…

Листа на номинации и добитници на Златен ГлобусМузика и филм

Листа на номинации и добитници на Златен Глобус

Вчера се одржа 75. доделување на Златен Глобус, а остварувањата кои доминираа во номинациите и во наградите се “The Shape…

Фустанот на Амбер Херд повеќе откри отколку што покриМода и убавина
Фустан од соништата

Фустанот на Амбер Херд повеќе откри отколку што покри

Американската актерка и модел Амбер Херд изгледаше фантастично на добротворна вечера одржана во Лос Анџелес. Поранешната сопруга на Џони Деп,…

„Џон Сноу“ пијан исфрлен од кафулеШоу бизнис и трач

„Џон Сноу“ пијан исфрлен од кафуле

Мамурлокот не е лесно да се преживее дури ни кога сте „обичен смртник”, а ако сте еден од познатите личности,…

Ова се ѕвезди со најголемо ниво на интелегенцијаЗанимливости

Ова се ѕвезди со најголемо ниво на интелегенција

Никол Кидман, Мет Дејмон, Шакира, Лиза Кудроу, Шерон Стоун, Џејмс Франко и Натали Портман се само некои од познатите личности…

Ангелот Кендис со месеци ја криеше бременостаШоу бизнис и трач
Горда мајка

Ангелот Кендис со месеци ја криеше бременоста

Ангелот на Victoria’s Secret, Кендис Свонпул, до неодамна ја криеше нејзината бременост. Сега гордо го покажа трудничкото стомаче на плажите…