Тренерски ротации во македонската репрезентацијаСпорт
Ништо страшно

Тренерски ротации во македонската репрезентација

Веднаш по вечерашниот натпревар кој нашата репрезентација го игра со Шпанија ќе дојде до тренерска ротација во стручниот штаб на…

Барселона јавно говори за трансферот на ГризманСпорт
вреден договор

Барселона јавно говори за трансферот на Гризман

Шпанскиот вицешампион, Барселона се огласи и испрати соопштение по информациите на дел од шпанските медиуми дека е договорен трансферот на…

Кетрин Зета Џоунс не дозволува да се оцрни името на нејзиниот сопруг!Шоу бизнис и трач
убав говор

Кетрин Зета Џоунс не дозволува да се оцрни името на нејзиниот сопруг!

Актерот Мајкл Даглас беше обвинет за сексуално малтретирање, па неговата сопруга Кетрин Зета Џоунс веднаш застана во негова заштита и…

Ед Ширан се вери со својата долгогодишна девојка!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Ед Ширан се вери со својата долгогодишна девојка!

26 годишниот музичар Ед Ширан сподели прекрасна фотографија со која објави дека потајно се верил со својата долгогодишна девојка Шери…

Каја Гербер го освојува модниот свет и станува модна дизајнерка!Мода и убавина
преслатка е

Каја Гербер го освојува модниот свет и станува модна дизајнерка!

16 годишната Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд, доби можност да соработува со светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд на новата…

Криси Тиген со висок шлиц и длабоко деколте на црвениот тепихШоу бизнис и трач

Криси Тиген со висок шлиц и длабоко деколте на црвениот тепих

Криси Тиген блеска во бременост. Модел се појави на настанот „Lip Sync Battle Live: A Michael Jackson Celebration“ во гламурозно…

Познатата актерка ја објави својата ретка болестШоу бизнис и трач

Познатата актерка ја објави својата ретка болест

Моника Потер објави дека е бремена и ќе роди четврто дете, тоа беше веста што ја сподели актерката. Актерката има…

Ким Кардашијан на Твитер го објави името на ќеркатаШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан на Твитер го објави името на ќерката

Ким Кардашијан и Канје Вест го претставија името на нивната штотуку родена ќерка, Чикако Вест. „Норт, Сент и Чи”, напишала…

Епицентар: Викенд ПрограмаНастани
19.01-20.01

Епицентар: Викенд Програма

Петок, 19 јануари: Maci Stojanovic  https://www.mixcloud.com/macistojanovic Visko  https://soundcloud.com/wishko Сабота, 20 јануари: Aubrey  https://soundcloud.com/aubreysolidgroove Mirko Popov  https://soundcloud.com/mirkopopov Vidinovski  https://soundcloud.com/vidinovski

Marija Jazz QuartetНастани
19.01

Marija Jazz Quartet

Marija Jazz Quartet е предводен од импресивниот џез вокал со огромно искуство Марија Димитријевиќ, заедно со докажаниот Дамир Имери, Кирил…