Серена Вилијамс упати моќна порака за жените до нејзината ќеркаШоу бизнис и трач
преслатко..

Серена Вилијамс упати моќна порака за жените до нејзината ќерка

Серена Вилијамс во нова реклама ја потенцира моќта на жените и се обраќа прв пат на нејзината ќерка.  Рекламата во…

Шакира откажа 17 концерти!Шоу бизнис и трач
нека е со помин..

Шакира откажа 17 концерти!

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто…

Акинфеев по 11 години, односно 46 натпревари не прими гол во ЛШСпорт
прекинат е баксузот

Акинфеев по 11 години, односно 46 натпревари не прими гол во ЛШ

Конечно по цели по 43 натпревари во Лигата на шампионите, голманот на ЦСКА Москва, Игор Акинфеев, успеа да ја сочува…

Погледнете го новиот Honor 7X!Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Погледнете го новиот Honor 7X!

Компанијата Honor го претстави својот нов паметен телефон од средната класа – Honor 7X. И тој навистина ќе ве заинтригира.…

Никој не е совршен и со тоа сите ние мора да се помириме – изјави Моника Белучи во топлес издание!Шоу бизнис и трач
Совршена!

Никој не е совршен и со тоа сите ние мора да се помириме – изјави Моника Белучи во топлес издание!

Италијанската актерка Моника Белучи е добро позната по својата исклучителна убавина којашто се чини дека навистина им пркоси на годините,…

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина ЧераудоНастани
16.11 - 26.11

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот…

Ана Николиќ и Раста повторно заедно?Шоу бизнис и трач
Екстра

Ана Николиќ и Раста повторно заедно?

Од кога Ана Николиќ и Раста објавија дека се разведуваат, почнаа да кружат гласини дека целата драма е всушност маркетиншки…

Борис Бекер смета дека Лондон е неговиот вистински домСпорт
Екстра

Борис Бекер смета дека Лондон е неговиот вистински дом

Борис Бекер рекол дека не се чувствува како Германец и дека би сакал да биде погребан на Вимблдон. Бекер долго…

Лионел Меси ќе започне како резерваСпорт
Вести

Лионел Меси ќе започне како резерва

Лионел Меси во вечерашниот меч од ЛШ против Јувентус ќе започне како резерва. Каталонците ова го објаснуваат како техничка одлука…

Парижани славеја победа од 7-1Спорт
Вести

Парижани славеја победа од 7-1

Селтик само го налути ПСЖ откако во денешниот меч од 5. коло од групата Б во ЛШ, поведе со 0-1.…