Направете чизми кои го освоија светотМода и убавина
Екстра

Направете чизми кои го освоија светот

Поголемиот дел од славните дами ги поседуваат овие чизми во својот ормар, а блогерките најдоа креативен начин да ги направите…

ФИБА со нови термини за квалификациските натпревариСпорт
Вести

ФИБА со нови термини за квалификациските натпревари

ФИБА ги промени термините за Мундијалските квалификации во ноември и февруари. Спорни беа таканаречените „прозорци“ и неможноста играчите од НБА…

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделеМода и убавина
Да или Не?

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот…

Брзо и лесно направете романтична круна плетенкаЗанимливости
Интересно

Брзо и лесно направете романтична круна плетенка

На прв поглед круна од плетеннки изгледа како нешто многу комплицирано за правење. Сепак, Сузан Хендрикс докажува дека оваа фризура…