Викторија Бекам ги собра сите погледи!Шоу бизнис и трач
Секогаш заводлива..

Викторија Бекам ги собра сите погледи!

Сопругата на Дејвид Бекам не остава никого рамндушен со својот стајлинг, а овој пат сите очи беа вперени кон неа.…

Штербик е играч на колото во ЛШ!Спорт
Заслужено!

Штербик е играч на колото во ЛШ!

Екипата на Вардар  претходниот викенд кога и одржа лекција на Барселона во Лигата на шампионите на мечот посебно  блескаше голманот…

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 VolanteАвто-мото
одлична верзија!

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 Volante

Во првиот квартал од 2018, Aston Martin на пазарот ќе го донесе новиот DB11 Volante, кабриолет верзија на нивниот спортски автомобил.…

Смарт пегла за сите домаќинки!Мобилни и технологија
Oва се чекаше..

Смарт пегла за сите домаќинки!

Денес на располагање ни се „паметни“ верзии од разни апарати за домаќинството, а Laurastar Smart е првата пегла од овој…

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!Музика и филм
Но зошто?

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!

И покрај тажната вест која ја соопшти Сара Џесика Паркер дека нема да има трето продолжение на Сексот и градот,…

EXIT сега и со зимски фестивалНастани

EXIT сега и со зимски фестивал

Фестивалот Егзит од следната година ќе има уште еден член! По отворањето на Sea Dance во Jaz, една година по…

Само четири плажи се покриени со природен зелен песокЗанимливости

Само четири плажи се покриени со природен зелен песок

Постојат само четири плажи во светот кои се покриени со зелен песок. Во различни делови на нашата планета, ретките плажи…

Погледнете какви фотографии прави Nokia 3310Мобилни и технологија

Погледнете какви фотографии прави Nokia 3310

Тоа е едноставно, практично неунишливо и сеуште има „Змија“. Но, како камерата на новиот-стар Nokia 3310 „држи“ во денешно време?…

Дваесет мали туристички градови во светот#Убав живот

Дваесет мали туристички градови во светот

Повеќе од 300.000 читатели на престижниот американски магазин за животен стил Condé Nast, посветени на патување, избраа топ 20 мали…

Пенелопе Круз го покажа своето секси телоШоу бизнис и трач
Презгодна

Пенелопе Круз го покажа своето секси тело

Шпанската актерка Пенелопе Круз се уште се смета за една од најпосакуваните жени во Холивуд. Нејзината најнова фотсесија го докажува…