Северина им откри на пријателите дека еден ден повторно ќе се омажиШоу бизнис и трач
Екстра

Северина им откри на пријателите дека еден ден повторно ќе се омажи

Северина и Игор Којиќ се во брак веќе две години. Radost moja i ja sinoć na @story.hr Hall Of Fame……

Погледнете го првиот трејлер за серијата Американска хорор приказна – КултМузика и филм
Трејлер

Погледнете го првиот трејлер за серијата Американска хорор приказна – Култ

Американската хорор приказна повторно ќе го привлече вниманието на фановите покрај малите екрани од 5 Септември со новата сезона која…

Запознајте го братот на Вук КостиќЖивот
Занимливости

Запознајте го братот на Вук Костиќ

Вук Костиќ е еден од најбараните актери во Србија, но и покрај оваа титула тој не толку често зборува за…

8 работи кои не треба да ги правите во теретанаЗдравје и Фитнес
Вежбачки бонтон

8 работи кои не треба да ги правите во теретана

Трендот за грижата на телото се повеќе станува важно, па тренинзите во теретана станаа секојдневие на многу луѓе. Сепак, и…

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?Авто-мото
Интересно..

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?

Volkswagen имаат намера да ја електрифицираат речиси целата своја моделска гама,а очигледно се доста сериозни според она што се најавува од…

Вардар вечерва игра од срце за себе и за своите фанови!Спорт
Им држиме среќа..

Вардар вечерва игра од срце за себе и за своите фанови!

„Вардарци“, како ниеден македонски спорти клуб досега, вечерва се пред историска шанса во Истанбул да запишат историја за себе и…

Раскошниот дом на Ријана ( ФОТО )#Убав живот
Вистински раскош!

Раскошниот дом на Ријана ( ФОТО )

Како и сите останати ѕвезди, така и музичката ѕвезда Ријана има нова куќа во Холивуд за која од својот буџет…

24/27 – Sektor 909Настани
Добра програма

24/27 – Sektor 909

24/Август/17 Oysha / BG A. Miskoski 25/Август/17 Deep’a & Biri /Transmat.Black Crow Records Tomi Bojadzi /Pure Soul 26/Август/17 Bukacha Dejan…

Романтичарот Оливер Драгојевиќ боледува од туморШоу бизнис и трач
Нека му е со лесно!

Романтичарот Оливер Драгојевиќ боледува од тумор

Непријатна вест се прошири деновиве низ Сплит дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ е во тешка здравствена состојба, односно дека боледува…

Samsung го претстави новиот и моќен Galaxy Note 8Мобилни и технологија
Едно големо браво!

Samsung го претстави новиот и моќен Galaxy Note 8

По фијаското со Galaxy Note 7, Samsung се надева дека со Galaxy Note 8 ќе се обиде повторно да ја врати довербата…