Која е госпоѓата Фонси?Шоу бизнис и трач
Прекрасно семејство!

Која е госпоѓата Фонси?

Луис Фонси од 2014-та година е во брак со шпанската манекенка Акведа Лопез со која се запознале во 2011-та година,…

Дали Нејмар ќе добие бонус за лојалност од Барселона?Спорт
Каде е лојалноста?

Дали Нејмар ќе добие бонус за лојалност од Барселона?

Нејмар е нов играч на ПСЖ, сумата на трансферот изнесува неверојатни 222 милиони евра кои ќе ги добие Барселона, чии…

Мик Џегер објави две нови песни, „Gotta Get a Grip“ и „England Lost“Музика и филм
Инспиративно..

Мик Џегер објави две нови песни, „Gotta Get a Grip“ и „England Lost“

Своето мислење за моменталната состојба во која се наоѓа светот популарниот Мик Џегер реши да го искаже на тој начин…

VW Golf Mk8 2019 ќе ја предводи хибридната револуцијаАвто-мото
Време беше..

VW Golf Mk8 2019 ќе ја предводи хибридната револуција

Volkswagen Golf-от ќе ја претрпи најголемата трансформација во 43 годишното постоење со неговата идна генерација во која ќе биде вградена…

Филмски фрази кои го обележуваат секојдневието!Музика и филм
И ги користиме секојдневно!

Филмски фрази кои го обележуваат секојдневието!

Некои филмови кои сме ги гледале се толку добри што дури памтиме и цели дијалози, а некои се уште подобри…

Братот на Линзи Лохан на насловна за Vogue ChinaШоу бизнис и трач
Деца брзо растат

Братот на Линзи Лохан на насловна за Vogue China

Коди ‘Дакота’ Лохан многу успешно ја гради кариерата на модел, што докажува и сликањето за насловната страна на кинескиот Vogue…

Ферги и на 42 години покажа одлична фигураШоу бизнис и трач
Годините не и можат ништо

Ферги и на 42 години покажа одлична фигура

Ферги покажа дека годините не и се препрека да ја покаже совршената фигура на Хаваите. Пејачката се одлучи за дводелни…

Иги со новиот изглед ја шокира јавностаШоу бизнис и трач
Повторно се оперирала

Иги со новиот изглед ја шокира јавноста

Судејќи по новите папарацо фотки, раперката Иги Азелеа повторно го посети естетскиот хирург. После средувањето на телото, овој пат реши…

Објавена е неемитувана епизода од Game of ThronesМузика и филм
Хакерите ги исполнија ветеното

Објавена е неемитувана епизода од Game of Thrones

“The Spoils Of War”, четвртата епизода од седмата сезоја на серијата Game of Thrones, објавена е на интернет три дена…

Кит залутал во плиткотоЗанимливости

Кит залутал во плиткото

Иако китовите се морски цицачи кои ги има во длабокото, понекогаш се случува да залутаат, а тоа најчесто им се…