Топ 10 листа што возат англиските фудбалериАвто-мото
добар вкус

Топ 10 листа што возат англиските фудбалери

Со обзир дека просечната годишна плата на фудбалерите во премиер лигата е околу 2,4 милиони фунти, првото место на оваа…

Адријана Лима ги распамети фановитеШоу бизнис и трач
Секси сликичка

Адријана Лима ги распамети фановите

Додека медиумите шпекулираат за љубовната врска со турскиот писател, Адријана Лима ги игнорира наводите од медиумите и продолжува да го…

Погледнете како танцува една од најзгодните глумициШоу бизнис и трач
Предобра

Погледнете како танцува една од најзгодните глумици

Шерон Стоун, во март следната година ќе наполни 60 години, но по нејзиниот изглед тоа не може да се заклучи.…

Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минутиАвто-мото
Жалосно

Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минути

Од нов сопственик на 430 Scuderia, до сопственик на удрено Ferrari за само 60минути. Така накратко би можело да се опише…

Талинда Бенингтон проговори за смрта на својот сопругШоу бизнис и трач

Талинда Бенингтон проговори за смрта на својот сопруг

Сопругата нa Честер Бенингтон, Талинда Бенингтон, за прв пат се обрати на јавноста по смрта на славниот музичар. „Имавме прекрасен живот,…

Вака Јелена Ѓоковиќ ужива во бременостаЗанимливости
Слатко

Вака Јелена Ѓоковиќ ужива во бременоста

Јелена и Новак Ѓоковиќ се најдоа на удар на медиите поради кризата во бракот, но еден поглед на Инстаграмот на…

9 идеи за поинаков француски маникирМода и убавина
Зошто да не?

9 идеи за поинаков француски маникир

Францускиот маникир е веќе со децении еден од најпопуларните стилови на украсување на ноктите. Тој е идеален избор за секоја…

Една маскара – две техники на нанесувањеМода и убавина
Совети

Една маскара – две техники на нанесување

Доколку со квалитетна маскара не успевате да направите долги и нагласени трепки, јасно е дека нешто не правите како што…

Направете ја оваа ефектна плетенка за 5 минутиМода и убавина
Нега на косата

Направете ја оваа ефектна плетенка за 5 минути

Баш како и претходните сезони, и ова лето, плетенките претставуваат една од најпосакуваните фризури. Можат да се носат во секојдневно…