Боинг 777 го испразнил тоалетот над луксузен крузерШоу бизнис и трач

Боинг 777 го испразнил тоалетот над луксузен крузер

Патниците на луксузен крузер Lady of the Pacific кој плови за Хаваи доживеаја многу непријатно изненадување, парчиња смрзнат органски отпад од…

Јунаците од цртаните филмови во 21 векЗанимливости
Интересно

Јунаците од цртаните филмови во 21 век

Популарниот британски илустратор од неодамна го воодушеви интернетот со својата најнова серија на илустрации под името Alt Disney. Талентиранит британец…

Адриана Лима во лажна врска со турскиот писател?Шоу бизнис и трач
Врска

Адриана Лима во лажна врска со турскиот писател?

После многуте гласини дека ќе се смири со Марко Јариќ, Адриана Лима стави точка на овие приказни кога се појави…

Бела Торн – Никогаш не сум спиела со Скот ДисикШоу бизнис и трач
Бизарно

Бела Торн – Никогаш не сум спиела со Скот Дисик

Бела Торн се забавува со Скот Дисик уште од Мај, кога заедно се видени на Канскиот филмски фестивал. Иако неколку…

Ирина Шајк во топ форма 4 месеци после породувањетоШоу бизнис и трач
Екстра

Ирина Шајк во топ форма 4 месеци после породувањето

Ирина Шајк го роди своето прво дете Леа, пред 4 месеци, но кој воопшто би се осудил да каже дека…

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на троновиМузика и филм
Серија

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на тронови

Овој викенд премиерно е прикажан почетокот на новата сезона на Игра на тронови, а во новата епизода не изненади појавувањето…

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во ШтипЗдравје и Фитнес

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Вчера во Штип беше отворена „Coca-Cola Активна зона“, донација од Пивара Скопје и од компанијата Coca-Cola, со што, всушност, започна…

Вардар-Малме,вечерва во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица!Спорт
Им држиме среќа..

Вардар-Малме,вечерва во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица!

Шведскиот првак Малме ќе се обиде со многу поофанзивен пристап да го изненади нашиот Вардар на денешниот реванш во Струмица.…

Кои се најплатени артисти за 2016 година?Музика и филм
Убава заработка!

Кои се најплатени артисти за 2016 година?

Billboard ja издаде листата на најплатени пејачи/ки на светот во изминатите 365 дена според кој Бијонсе се наоѓа на тронот…

Џеј Ло уште еднаш докажа дека нема конкуренција!Шоу бизнис и трач
Совршена!

Џеј Ло уште еднаш докажа дека нема конкуренција!

Славната латино дива Џеј Ло уште еднаш покажа дека нема и некоја голема конкуранција, а нејзините години како да стојат…