Кети Пери и Крис Мартин фатени на делоШоу бизнис и трач
Нова врска

Кети Пери и Крис Мартин фатени на дело

Кети Пери во текот на викендот настапи на фестивалот Glastonbury, а неколку извори потврдија дека пејачката била многу блиска со…

Пен Бедџли и Домино Кирке се венчаа по втор патШоу бизнис и трач
Венчавка

Пен Бедџли и Домино Кирке се венчаа по втор пат

Пен Бедџли и Домино Кирке се венчаа уште во Февруари во општина во Бруклин, но во текот на минатиот викенд…

Како од обично до бујно коњско репчеМода и убавина
Нега на косата

Како од обично до бујно коњско репче

Не постои поедноставна и поудобна женска фризура од коњското репче – идеална е за секој ден по дома, но исто…

Вака изгледааат припремите за премиерата на песните на Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Слики

Вака изгледааат припремите за премиерата на песните на Јелена Карлеуша

Како на публиката веќе 4 години и нема претставено нова песна, фановите со нетрпение очекуваат да видат што е тоа…

После 2 децении Еминем го промени својот стил и пушти брадаШоу бизнис и трач
Да или не?

После 2 децении Еминем го промени својот стил и пушти брада

Уште од кога се појави на јавната сцена Еминем негува препознатлив стил кој вклучува плава коса, ишишана на кратко, со…

Металург е носител при извлекување во Лигата на шампиониСпорт
Нека е со среќа!

Металург е носител при извлекување во Лигата на шампиони

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави носителите и шеширите за ждрепката за групната фаза што ќе се влечи на 30…

Ријана дизајнира чевли за Маноло БланикМода и убавина
Ријана изненадува позитивно..

Ријана дизајнира чевли за Маноло Бланик

Ријана овие денови е актуелна поради новата песна „Wild Thoughts“, во чиј спот е неверојатно привлечна, облечена во прозрачни фустанчиња…

„Чик Кориа електрик бенд “ во СкопјеНастани
Настан за сите љубители на џезот!

„Чик Кориа електрик бенд “ во Скопје

„Чик Кориа електрик бенд“, легендарен џез состав предводен од култниот џез пијанист,  на втори јули ќе гостува во Скопје во „Метрополис арена“.Концертот е…

Над 50 музички артисти на Д Фестивал!Настани
Ние одиме на журка!

Над 50 музички артисти на Д Фестивал!

Седмиот Д Фестивал ќе се одржи на неполни три недели од сега, а до денес само во музичката програма на…

Galaxy Note 8 ќе биде најскапиот смартфон на SamsungМобилни и технологија
Секој би сакал да го има..

Galaxy Note 8 ќе биде најскапиот смартфон на Samsung

Samsung на крајот од месец август ќе го претстави новиот Galaxy Note 8, смартфон кој ќе носи прилично голем товар…