Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!Музика и филм

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!

Излезе тизерот за индискиот филм „Мерсал” кои се снимаше во Македонија во Мај 2017 година. Тизерот има неверојатно голема гледаност…

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во РадовишЗдравје и Фитнес
За здравје се работи!

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во Радовиш

Вчера, на 21.09.2017 официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola…

Раиконен изјави дека не е се завршеноАвто-мото
Оптимистичен

Раиконен изјави дека не е се завршено

Кими Раиконен верува дека неговиот тим се уште има шанси да се бори за титулата во Шампионатот во Формула 1.…

Спортинг го откупи договорот на Стефан РистовскиСпорт
Браво

Спортинг го откупи договорот на Стефан Ристовски

Стефан Ристовски целосно е фудбалер на Спортинг Лисабон. Португалскиот гигант Спортинг реши целосно да ја исплати клаузулата за комплетирање на…

Реал Мадрид со еден од најлошите стартови во сезонатаСпорт
Шокантно

Реал Мадрид со еден од најлошите стартови во сезоната

Реал Мадрид го има најлошиот старт на сезона во нивната историја. По пет кола, „Кралевите“ имаат осум бода додека на домашен терен…

Марија Шерифовиќ и упати замерка на Јелена Карлеуша поради Парадата на гордостаШоу бизнис и трач
Вести

Марија Шерифовиќ и упати замерка на Јелена Карлеуша поради Парадата на гордоста

Иако пејачките Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша се добри пријателки, Марија на колешката и упати голема замерка и тоа поради…

Џејда Пинкет Смит одговори на обвинувањата дека е во сектаШоу бизнис и трач
Шокантно

Џејда Пинкет Смит одговори на обвинувањата дека е во секта

Џејда Пинкет Смит ги демантираше зборовите на колешката Леа Римини дека е член на Сајантолошката црква, една од најбизарните верски…

Марго Роби ги разочара фановите со својот изглед на црвениот тепих!Шоу бизнис и трач
Дефинитивно кич..

Марго Роби ги разочара фановите со својот изглед на црвениот тепих!

Иако досега се појавуваше во совршени модни комбинации австралиската убавица Марго Роби вчера направила голем пропуст, имено модна катастрофа. .…

Да го бодриме шампионот Вардар, сабота 17:30 часотСпорт
А ле а ле а ле..

Да го бодриме шампионот Вардар, сабота 17:30 часот

Шампионот Вардар во сабота со почеток од 17:30 го пречекува Нант во првиот домашен натпревар од Лигата на шампионите, тоа…

Volvo го прикажа новиот XC40Авто-мото
Фамилијарен автомобил?!

Volvo го прикажа новиот XC40

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот…