10 најдобро облечени жени за 2016 година според Вог!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 27.12.2016 - 12:17

Списанието Вог, или како што го нарекуваат Модната Библија, ја објави листата на најдобро облечени жени за 2016 година.

На прво место се најде моментално најпопуларната манекенка на светот, Џиџи Хадид, а останатите девет места беа интересен избор - некои очекувано се најдоа меѓу најдобрите десет, а некои беа вистинско изненадување.

Погледнете ја листата:

1. Џиџи Хадид

2. Кејт Мидлтон

3. Мишел Обама

4. Тереза Меј

5. Ема Стоун

6. Ријана

7. Марго Роби

8. Алиша Викандер

9. Фелисити Џонс

10. Емили Блант